Köpeğim bir anda saldırganlışıyor

Pardon hocam görmemiştim, o zaman normal diyebilirim. Sonuçta babalarına çekiyor onlar ve babalarının huylarını da çektikleri için doğal olarak sanırım ondan dolayı olabilir.

Hocam aynı anne ve babadan farklı bir köpek daha var tanıdığımda ancak onunki büyümüş ve 1 yıllık o böyle değil.

Pitbull yazıyor

Dostlar bir köpek sahiplendim. Köpek kırma ancak pitbul gibi saldırgan ve çok büyüyen bir tür değil. Genelde bahçelerde bakılan küçük ve av köpeklerine benzeyen sevimli bir köpek.

Lütden doğru okuyun.

Hocam aynı anne ve babadan farklı bir köpek daha var tanıdığımda ancak onunki büyümüş ve 1 yıllık o böyle değil.
Hmmm.. O zaman köpeğiniz oyuncu olabilir oyun istediği için ıssırarak sizi oyuna davet ediyor olabilir. Ayrıca balkonda bırakırsanız terk edilmiş duygularına kapılıyorlar haberiniz olsun.

Hmmm. O zaman köpeğiniz oyuncu olabilir oyun istediği için ısırarak sizi oyuna davet ediyor olabilir. Ayrıca balkonda bırakırsanız terk edilmiş duygularına kapılıyorlar haberiniz olsun.

Yapabileceğim bir şey yok hocam zaten her imkanım olduğunda hep yanıma alıyorum ancak tuvalet eğitimi olmadığı için yanımda kalmasına izin veremiyorum.

Hmmm. O zaman köpeğiniz oyuncu olabilir oyun istediği için ısırarak sizi oyuna davet ediyor olabilir. Ayrıca balkonda bırakırsanız terk edilmiş duygularına kapılıyorlar haberiniz olsun.

Şu anda tekrardan yanıma aldım sanki elimi yiyecek gibi direk elimi yalamaya başlıyor.

Elinizi yalıyorsa sevdiğini belirtiyor hocam. Tuvalet konusunda bazı köpekler eğitim alsa bile tuvalet konusunda zorlanıyorlar.

Ayrıca sürekli yüzümü yalamaya çalışıyor yani her imkan bulduğunda üstüme tırmanıp yüzümü yalıyor bu da sevdiğini gösterir herhalde değil mi?

Köpeğiniz çok küçük daha anne yanından 2-3 aydan önce alınmaması lazım annenin ve kardeşlerin ısırmanın vs kötü olduğunu öğretmesi lazım hayvana. Bununla ilgili nette çok video var onları referans alarak bunu yapmaması gerektiğini öğretebilirsin. Dışarı bıraktığında ise ne kadar ağlarsa ağlasın komşuları falan rahatsız etmiyorsa elleme alışsın. Eğer evin içine almayacaksan. Çünkü bunu her yaptığından hayvanı şartlarsın. Ağladığından içeri girebileceğini düşünür. İster inan ister inanma köpekler işine gelen şeyi çok çabuk öğreniyor.

Köpeğiniz çok küçük daha anne yanından 2-3 aydan önce alınmaması lazım annenin ve kardeşlerin ısırmanın vs kötü olduğunu öğretmesi lazım hayvana. Bununla ilgili nette çok video var onları referans alarak bunu yapmaması gerektiğini öğretebilirsin. Dışarı bıraktığında ise ne kadar ağlarsa ağlasın komşuları falan rahatsız etmiyorsa elleme alışsın. Eğer evin içine almayacaksan. Çünkü bunu her yaptığından hayvanı şartlarsın. Ağladığından içeri girebileceğini düşünür. İster inan ister inanma köpekler işine gelen şeyi çok çabuk öğreniyor.
Lafları ağzımdan aldınız hocam, teşekkürler. Bizimde köpeğimiz vardı dediğinizi yapıyordu sonradan alıştırdık.

Hocam köpeği aldığım kişi ile aramda 900km var o yüzden biraz erken ayırmak zorunda kaldım. İnternetteki videolara bakacağım. Komşular ara sıra şikayet ediyor ancak çok fazla uluyor havlıyor artık geceleri susması için güvercin beslediğim kafese alıyorum. Ve kümeste olduğunda kümes kapısını açıyorum otomatikman onunla sürekli oynadığım takıldığım odaya koşuyor daha spnra kümesin kapısını açınca kendisi içeri giriyor bude benim işime geliyor. Kümes dediğim alan bir oda boyutunda balkonu ise o kadar küçük bir alan değil.

Şu anda onunla oynamak yerine PC'ye bakıyorum yanıma çağırdımda geliyor ancak ısırmıyor derken terliğimi aldı ve onu parçalıyor şu anda :D.

Tam emin olmamakla birlikte güvercin pisliginde hayvana bakma derim. Solunum hastalıklarını tetikliyor diye biliyorum ama yineden sen araştır aklımda böyle kalmış.

Geri
Yukarı