Köpeğime nasıl çiş eğitimi verebilirim?

Ivar Lothbrok

Hectopat
Daha fazla  
Golden cinsi köpek sahiplendim. Şu anda 3 aylık. Sağa sola çişini yapıyor. Eğitim vermeyi denedim video izleyip fakat olmuyor. Bilgi sahibi biri bana akıl versin lütfen.

Köpek için değil ama kedi için şu şekilde verdim. Eve ilk geldiğinde 2 aylıkken 3.5 yıl kadar önce. Her 10-15 dakikada bir kum kabına koydum daha ilk günden öğrendi.

Yere serdiğiniz çiş pedleri var. Para vermek istemezseniz gazete de olabilir. Gazete iyi emmez ama çişini. Üzerine çiş kokulu damla damlatıyorsunuz. Eğitim damlası olarak da geçer. Kendisi gidip o çiş kokan pedin veya gazetenin üzerine işemeye başlıyor. Her tuvaletini yaptığında ödüllendirmeyi unutmayın. Sevin ve bir parça sevdiği yiyecekten verin. Bir de eğer istemediğiniz bir yere tuvaletini yaparken görürseniz kızın. Tuvaletini yapmasını istediğiniz yere götürün. Ama tuvaletini istemediğiniz bir yere yapmışsa, aradan biraz zaman geçmişse oraya tuvaletini yaptığı için kızmayın. Anlayamaz çünkü kendisine neden kızdığınızı.
Köpek için değil ama kedi için şu şekilde verdim. Eve ilk geldiğinde 2 aylıkken 3.5 yıl kadar önce. Her 10-15 dakikada bir kum kabına koydum daha ilk günden öğrendi.
Kedilerin doğuştan tuvalet eğitimi olur zaten. Hiçbir şey yapmasanız da kendisi kuma tuvaletini yapar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı