Köpeğini öldüren adamı Öldüren Adam

Durum tüm çıplaklığı ile anlatılmamış her zaman olduğu gibi. Bakın benim komşum var, adama köpek bakma diyorum, inatla bakıyor. Baktığı köpek de kangal, hani bir gün acelem olur koşarak çıkarım köpek de durduk yere saldırır, beni yaralarsa ne olacak diyorum, ne yapayım diyor. Ya bakma diyorum, hayır bakacağım ben diyor. Yani böyle bir durum da söz konusu olabilir. Ben şimdi kalkıp müstakil bir evde değil kangal dogo Arjantin baksam bile sıkıntı olmaz ama o köpek kaldırıma bile çıksa öldürülse ben bir şey diyemem. Ama bizim sözde insanlarımız tek taraflı bakıyor. Ben beslerim, kimse de karışamaz diyor. Kardeşim bu köpeklerin sağı solu belli değil. Kaldırımda sakince gidiyorum, postanenin oradayım, 5 tane köpek hiçbir şey yokken gitti kadına saldırdı. Zor ayırdık. Ertesi gün ben geçtim bana saldırdılar, bir anlık sinirle köpeği tekmeledim. Adama diyoruz bakmayın, adam bakacağım diyor. Belediyeye de haber veriyoruz, bizi bağlamaz gibisinden cevaplar. Hani bu konuda sadece 1 şekilde haklı olunur, o da paran vardır alırsın veya yaptırırsın bir müstakil ev eyvallah ama adam apartman falan dinlemeden köpek veya başka bir havan bakamaz. O adam köpek bakıyorsa ben de gider yılan bakarım ki zaten bakıyorum. Gören apartmana girmiyor. :D Ama genel olarak benim bir suçum yok çünkü köpeklerden çok haz etmiyorum, özellikle kangallardan. Ya adam kalkıp golden falan alsa sorun değil ama böyle olmaz.

Kısaca, durumu çok iyi anlatmadan sanki adamı durduk yere öldürdü diye lanse edip milletin sadece hayvanlar için gelişmiş olan vicdanını sömürmeyi doğru bulmuyorum. Ki müstakil ev haricinde hayvan bakımının yasaklanması gibi bir yasanın çıkması gerektiğini düşünüyorum. Kısaca adam o köpeği niye öldürdü o yazılmalı ama açık ve net bir dil ile ve de tüm çıplaklığı ile. Saygılar...

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı