Köpek almak istiyorum

Hem o kuşu kafesin içine koyuyorsunuz, özgürlüğünü alıyorsunuz. Hem de ölünce ağlıyorsunuz, çok ilginç... Büyük bir ihtimalle de hayvanları sevdiğinizi iddia ediyorsunuz, ama deri kullanıp et yiyorsunuz...

Son düzenleyen: Moderatör:
Karışmak istemedim fakat dinin İslam ise dinimizde köpek alıp satmak caiz değildir. Hatta haram diyenler bile var. Bu yüzden (eğer dinin İslam ise) köpeği parayla değil de başka yollarla bulmanı tavsiye ederim.

Köpeğe gerçekten ayıracak zamanınız var mı? Her gün istisnasız gezdirmeniz gerekecek. Çişi, gezmesi, eğitimi, hepsi ayrı bir zaman ve özen istiyor. Eğer bu kriterlere sahip değilseniz kesinlikle almayın ve hayvanı sahip bulduğuna pişman etmeyin.

Alman kurdu; Kahverengi, siyah karışık ve sevimli. Eğitim veren kişi işinde uzman ise eğitime en yatkın olan köpek cinsi alman kurdudur. Hatta kendiniz bile eğitebilirsiniz, o kadar kolay eğitilebilen bir hayvan. Eğitim veren çiftlikler var ama kapsamlı bir eğitim 3000 lira civarında. Bana söylenen fiyat o kadardı. Kendim 1 aylık iken aldım (Hediye geldi.) ve 2 yaşına kadar sorunsuzca baktım. Herhangi bir saldırganlığı veya herhangi bir hayvana karşı asabiliği de olmadı. Çok üzüldüm ama barınağa vermek zorunda kaldım. Çocuklar taşlıyorlardı. Eğer bakabilecek uygun ortamınız varsa alın, eceli gelene kadar bakın. Kesinlikle çok iyi bir arkadaş olacaktır. Ama kesinlikle köpeğin rahatça yaşayabileceği uygun bir ortam olmalı, yoksa hayvana eziyet olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cocker al.
Bu da benim köpeğim.
1460121_505013609597651_2052553732_n.jpg

Arkadaşlar ben bir köpek alacağım ama kararsızım. Tatlı olmasını istiyorum ve fiyatı da normal olursa iyi olur. İnternette eğer ilan yoksa ben bulamadım çünkü. Hangi cins almam gerektiğini söyler misiniz?

İsteklerim:

1-Tatlı olacak suratı.
2-Rengi kahverengi filan olsun ama asla siyah olmasın.
3-Hayvan yaşlı olmasın.
4-Süs köpeği kesinlikle olmasın.
5-Şu siyah zayıf köpeklerden demeyin pitbul filan onlar çok gıcık.
6-Birde eğitime en açık olan köpek cinsini yazarsanız iyi olur.

Yardım bekliyorum artık bende bir dost istiyorum.

Bana soracak olursanız, Pet Shop'lardan evcil hayvan falan almayın. Çünkü evcil hayvanlara hem belli miktar ücret ödüyorsunuz, hem de o hayvanlar beklediğinizden çok bakım bekliyor sizden.
İşe giderken (veya okula), sürekli mahallenizin önünden geçiyorsunuz. Orada uysal, tatlı bir ''sokak'' köpeği olabilir. Eğer kendinize ait bir bahçeniz varsa size tavsiyem, size uygun olan köpeği bahçenizde beslemeniz. Tabii bunu sadece gıda olarak düşünmemeli. Ona sevgi de göstermelisiniz. Zaten hayvanları da sevdiğinizi düşünmekteyim.
Bunlar ''sokak köpeği'' diye adlandırılıyor. Bu köpekler, aslında Pet Shop'lardaki köpeklerden kat be kat daha sadakatlidir. Çünkü mağazalardaki ''evcil'' köpekleri besliyorlar. Fakat ''sokak'' köpekleri öyle değil. Onlar daha çok yardıma ve sevgiye muhtaç. Ve onlara yardım ederseniz, emin olun o mağazalardaki hayvanlardan daha çok teşekkür edip, size daha çok bağlanacaklar.
Çok net hatırlıyorum: 14 yaşlarımda idim. Hava soğuk ve yağmurluydu. Yakın arkadaşımla birlikte düzenli olarak üst mahalledeki şişko ve tatlı kediyi görmeye gidiyorduk. Ona süt vs. veriyorduk. Günün birinde o mahalleye tek gittim. Yağmurlu havada kediyi çağırdım, yanıma geldi. Yavrucağı, sıcacık montumun içine koydum. Üşümesin diye. İşte asıl bağlılık budur.

Para verip alma. İnternette sayısız gönüllü sahiplendirme ilanı var. Bir tanesini sahiplen, olmazsa barınakları gez. İlla ki bulursun yuvaya ihtiyacı olan bir köpek.
Ama gerçekten ona ayırabilecek bolca zamanın olmalı. Yaşayabileceği rahat bir mekan olmalı. Çevrenin sosyal durumu iyi olmalı. Bu şartları karşılabiliyorsan al, yoksa hiç heveslenme.
Cins olarak Golden Retriever'ları çok severim. Gerçekten çok şirin ve cana yakın hayvanlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı