Köpek almak istiyorum

Xamazunga

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana, Turkey
Arkadaşlar ben bir köpek alacağım ama kararsızım. Tatlı olmasını istiyorum ve fiyatı da normal olursa iyi olur. İnternette eğer ilan yoksa ben bulamadım çünkü. Hangi cins almam gerektiğini söyler misiniz?

İsteklerim:

1-Tatlı olacak suratı.
2-Rengi kahverengi filan olsun ama asla siyah olmasın.
3-Hayvan yaşlı olmasın.
4-Süs köpeği kesinlikle olmasın.
5-Şu siyah zayıf köpeklerden demeyin pitbul filan onlar çok gıcık.
6-Birde eğitime en açık olan köpek cinsini yazarsanız iyi olur.

Yardım bekliyorum artık bende bir dost istiyorum.

KgM9AZ.jpg
Biraz küçük ama şirin.

Oh, sipariş üzerine köpek arayanı da ilk defa görüyorum. Hem "dost" istiyorum diyorsun, hem de özellik arıyorsun. Şaka gibi resmen. Sokaklar zaten "bir heves" alınan ama sonra sıkılıp atılan hayvanlarla dolu.

Kafaya koyduysan ve sorumluluğu kabul ediyorsan en uygunu barınaklara bakmak. Orada sıcak bir yuva bekleyen pek çok köpek var.

Oh, sipariş üzerine köpek arayanı da ilk defa görüyorum. Hem "dost" istiyorum diyorsun, hem de özellik arıyorsun. Şaka gibi resmen. Sokaklar zaten "bir heves" alınan ama sonra sıkılıp atılan hayvanlarla dolu.

Kafaya koyduysan ve sorumluluğu kabul ediyorsan en uygunu barınaklara bakmak. Orada sıcak bir yuva bekleyen pek çok köpek var.

Benim tek tecrübem var tavuk bakmış olmam. Tavuğu da sokağa atmadım. Köpeği de öyle yaparım zaten millete göre karşısında ki herkes beceriksiz oluyor. Evet özellik arıyorum tatlı olsun, rengi kahverengi olsun ve kolay eğitilsin. Barınaklara sonra bakacağım.

- - - Güncellendi - - -

Bu köpek bizim komşu da var çok terbiyesiz bir köpek. Anladınız siz kasıt ettiğim şeyi.

Hayvan sever olarak pet shoplardan para ile hayvan alımına kesinlikle karşıyım.
Siz kendinize dost değil eğlence arıyorsunuz. Bu sorumluluk sizi aşar.
Alacağın şey bir eşya değil, bir insandan daha fazla ilgi isteyen ve bakım isteyen bir canlıdır.

Bir köpeği sırf eğlence için almak olmaz; köpekler kritere göre olmaz. Bakım, ve sevgi isterler, ama siz yüzlerine bile önyargılı baktığınızdan bir köpek sahiplenemeyeceğinizi düşünüyorum...

Birde küfür edin bari. Harbi geri zekalı yerine koyuyorsunuz beni. Ben kuşum öldü diye aylarca ağlamış adamım. Anneannem öldüğünde o kadar ağlamadım yani hayvanları çok seviyorum. Annem şu yüzü çirkin köpeklerden olmasın ben korkarım dedi. Ben ne yapayım? Barınağa bir de bakacağım yarın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı