Köpek bakmak kedi bakmaktan zor mu?

Evet mesela benim kedim sürekli uyuduğu için mama yemiyor onu arada bir uyandırıp mama yemeye götürüyorum.

Onu çok da takmayın ya. Kediler özgür ruhlu. Kendileri isterse gidip yer. Bizimki bazen tüm gün boyunca tek lokma yemiyor, ertesi gün yalayıp yutuyor. Mama kabının yerini biliyor sonuçta :D

Apartmanda masrafını yaparsan kedi bakman daha iyi olacaktır.

Köpeği gezdirmen gerekecek.
Köpeği balkona koyarsan "hav hav" apartmanı inletecek benim gibi komşularda küfür edecekler.

Kedininde tüyleri sorun ama köpeği gezdirecek vaktin varsa kedinin tüylerini de tararsın herhalde.
Kedi kumu ile uğraşman gerekecek.
Oyuncak vs. derken beklenmedik masraflar çıkabilir.
Alacaksan anne sütünden kesilmiş yaş mamaya başlamış olsun.
Yavru kediyle bol bol oyna sev büyüyünce o kadar oynamana gerek kalmayacak maksat hayvan yanlızlık çekmesin.

Onların bazen masrafı daha fazla olabiliyor. Her mamayı yiyememeleri ve özel mama almanız gerekmesi, daha narin olmaları gibi gibi.
Teşekkürler. Anladığım kadarıyla yeni doğmuş bebek bakmak gibi birşey. Köpeklerin özellikle yavru köpeklerin periyodik veteriner bakımı var mı?

Teşekkürler. Anladığım kadarıyla yeni doğmuş bebek bakmak gibi birşey. Köpeklerin özellikle yavru köpeklerin periyodik veteriner bakımı var mı?
Aylık, yıllık aşılar dışında sizin yapmanız gereken bakımlar var.

Köpeğin gözlerini temizlemek, kulaklarını temizlemek, patilerini temizlemek gibi.

Ağız ve tırnak temizliği de yapılması gerek, bunu veterinere yaptırabilirsiniz.

Köpeği ilk aldığınız an veterinere gitmeniz gerek, gerekli aşılar ve kontroller için. Veteriner size diğer aşı tarihlerini söyleyecektir.

En önemlisi, köpeğinize düzgün eğitim vermeniz. Eğitim için Cesar Millan izleyebilirsiniz.

Aylık, yıllık aşılar dışında sizin yapmanız gereken bakımlar var.

Köpeğin gözlerini temizlemek, kulaklarını temizlemek, patilerini temizlemek gibi.

Ağız ve tırnak temizliği de yapılması gerek, bunu veterinere yaptırabilirsiniz.

Köpeği ilk aldığınız an veterinere gitmeniz gerek, gerekli aşılar ve kontroller için. Veteriner size diğer aşı tarihlerini söyleyecektir.
Teşekkürler. Pomeranian veya Bichon Frise cinsi bir köpek almayı düşünüyorum. Fakat bakımı baya masraflı ve zahmetli gözüküyor.

Teşekkürler. Pomeranian veya Bichon Frise cinsi bir köpek almayı düşünüyorum. Fakat bakımı baya masraflı ve zahmetli gözüküyor.
Evet öyle, eğer sürekli taramak ve tüy dökmesi sizin için sıkıntı değilse; Golden Retriever alabilirsiniz.

Eğitimi çok kolay, eğlenceli bir köpek.

Geri
Yukarı