Köpek kovucu cihaz kullanıp memnun kalan var mı?

just chillin

Hectopat
Makaleler
2
Bazen otobüsten inip yaklaşık 3-4 dakikalık mesafedeki evimize yalnız yürümem gerekebiliyor. Bu yol biraz hafif yokuş gibi, uzun ve dar bir sokak. Bir köpekle karşılaşsam yolun sonundaki eve kadar kaçacak bir yol yok, ters yönde kaçsam yine sıkıntı yol uzun bana yaklaşma ihtimali artar. Yanımda biri varken köpek görsem bile korkum azalıyor ama yalnızken ne yapacağımı bilemiyorum. Kendimi savunma ihtimaline karşı nette araştırma yaparken karşılaştım. Alıp kullanan ve memnun kalan var mı? Varsa linkini atabilir mi?

akıl sağlığı yerinde olan biri köpeklere zarar vermeden kendisini köpeklerden koruyabilir.
Bahsettiğim uzun dar yokuşta kamera yok. Herhangi bir olay olsa ve çevrede insan olmasa bilen nasıl olacak?
köpekleri seviyorum ve onlara zarar verilmesine karşıyım.
Ben de çok seviyorum hatta en sevdiğim canlılardan. Ama sokak köpekleri soğuk, açlık derken daha agrasif oluyor.

Son düzenleme:
Her gün insanlar birbirini öldürürken köpeklerden korkup onlara zarar veren insanların nasıl böyle düşündügünü anlayamıyorum. Cidden gereksiz.
Yok. Asil gereksiz olan kopektaparlik. Umarim siz veya yakin cevreniz kopek saldirisi deneyimlemez. Davulun sesi hos gelir uzaktan demis atalarimiz. Once kendi canim ve ailemin cani. O mantikla yazin sivrisinek kovucu da kullanmayin cunku sivrisineklerin omurleri kisaliyor. Veya bir hamam bocegi ile ayni yatagi paylasin.

Yok. Asil gereksiz olan kopektaparlik. Umarim siz veya yakin cevreniz kopek saldirisi deneyimlemez. Davulun sesi hos gelir uzaktan demis atalarimiz. Once kendi canim ve ailemin cani. O mantikla yazin sivrisinek kovucu da kullanmayin cunku sivrisineklerin omurleri kisaliyor. Veya bir hamam bocegi ile ayni yatagi paylasin.

Sen ve senin gibiler yüzünden köpekler saldırganlaşdı. Hayvana bibergazı sıkarsan o da seni parçalar, burada suçlu sen ve senin gibiler.

Kaç kere? Beni 4 kere ısırdı artık sevmıyorum.

3 4 kere beni köpek, kedi kuş da öldürse onlara zarar verilmesine karşı olacağım. Hayvanları sen ve senin gibiler saldırgan yapıyor.

Nispeten zayıf biriyim (50 kiloyum), evde hareket yapmadığımdan kas kütlem de zayıf, bahsettiğim uzun dar yokuşta kamera yok. Herhangi bir olay olsa ve çevrede insan olmasa bilen nasıl olacak?

Ben de çok seviyorum hatta en sevdiğim canlılardan. Ama sokak köpekleri soğuk, açlık derken daha agresif oluyor.

Kovucu cihaz yeterli yakından oldukça etkili.
2022'de böyle vahşi insanlar görmek üzücü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi
Bir de sizce tek yürümek mi bisikletle yürümek mi daha avantajlı olur? Yani bisiklet daha iyi seçenek gibi duruyor ama ekşide vs. birkaç entry okudum köpekler bisikletlere karşı da harekete geçiyorlarmış.

Bir de sizce tek yürümek mi bisikletle yürümek mi daha avantajlı olur? Yani bisiklet daha iyi seçenek gibi duruyor ama ekşide vs. birkaç entry okudum köpekler bisikletlere karşı da harekete geçiyorlarmış.
Yürümek daha iyidir bence. Bisikletle defalarca kovalandım, ne kadar hızlı gidersen git yetişiyorlar. Kafayı çevirip geri baktığında ayağını tutması an meselesi gibi bir şey. Yürürken daha iyi tepki verir uzaklaştırırsın köpeği. Hayvansever arkadaşı da pek takmanı önermiyorum.

Sonrasında başınızdan savabildiniz mi köpekleri, önerdiğiniz bir şey var mı?
Köy yolunda yaşadım anlattığım şeyleri, tek yapabildiğin bağırarak pedallara asılmak. Bırakmışlardı bir süre sonra. Bağırmak işe yarayabiliyor bazen. Kovucu gibi ürünler hakkında bir fikrim yok, kullanmadım.

Size çok özel bir skill de tavsiye edeyim; Yerden taş ''alıyormuş'' gibi yaparsanız bile içgüdüsel olarak hemen kaçıyorlar. Ben en çok sürülere karşı bu yöntemi kullanıyorum. Biber gazınıda daha çok tek başına gezen veya sahibinden kaçmış tehlikeli ırklar için taşıyorum. Olurda köpeğimin boynunu tutar veya ayağımdan ısırılım diye.

Geri
Yukarı