Köpek mamaya nasıl alıştırılır?

@Lyon @Cern99 İlk aklımıza gelen o oldu ama katır inadı var hayvanda :).

@Silinen üye Nedense hiç tavuk yemiyor, ne et ne kemik. Geçen kızarmış piliç aldık hazır yemedi, evde yapalım dedik gene yemedi. Neden yaz aylarında tavuk vermemeliyim?

Artık sütle karıştırıcam ya da et suyu katıcam inşallah işe yarar.

Tavuk kemiği kesinlikle verilmemeli zaten. Tavuk çabuk bozulan bir üründür. Ve hayvanlarda bazı rahatsızlıklara neden olabiliyor. Süt ile değil et suyu ile karıştırın. Ve bir kişi yemek versin aileden. Siz masada iken birşeyler verirseniz, her zaman bekleyecektir. Alıştırmayın bu şekilde. Yazın genellikle kilosu iyi olan hayvanlar fazla yemek yemiyebilir. Bir de yeni bir ortam zaman tanıyın zorlamayın. Acıkınca mamasını yiyecektir.

@Silinen üye Köpeğin eski sahibi biraz fazla beslemiş. Çünkü derisi sarkıyor hayvanın, veteriner aşırı kilolu olduğunu söyledi. Bence de en iyisi et suyu olacaktır. Bir de şu anda kullandığım mama kuzu etli, sence iyi midir?

Süt her zaman verilmemelidir. Islah yapacaktır. Yaz ayında olduğumuzdan su kaybı yaşayacaktır. Bu yüzden tavsi etmiyorum.

Kuzu etli verdim bende ama farklı markaları denedim ara ara. Bir markayı yer iken diğer markanın mamasını ağzına sürmediği de olmuştur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı