Köpekler saldırdığında ne yapmalı?

Köpekle dövüşecek cesaret varsa yani köpek küçükse sen de ona doğru koş. Yer değiştireceksin.
O kaçacak sen kovalayacaksın. :D Ama bekçi veya çoban köpeklerinde pek tavsiye etmem.

Geçen akşam koşuya gidiyordum. Arkamdan ayak sesleri geldi karanlık bir sokakta o ne diye bir bakayım dedim. İt oğlu it köpek kovaladı beni sokağın sonunda bıraktı. Bir daha o sokağa girmedim. Ama sokağın sonunda ben neymişim be dedim. Nasıl koştum öyle kendi kendime şaşırdım. :D

Adrenalin salgıladı vücudunuz. Koşunuzu geliştirmek istiyorsanız peşinize bir köpek taktırın, 1 aya kalmaz Usain Bolt olursunuz :)

Arkadaşlar geçen gün arkadaşla bisikletle gezerken büyük bir yuvarlak toprak alana girdik. Önce bir şey yoktu ama bir baktık 15-16 köpek ötemizde bize bakıyor , sonra ikisi koşmaya başladı hemen ben bisiklete atlayıp yardırdım. Ama arkadaş biraz geride kaldı valla bisiklet olmasa başımız yanmıştı. Bu durumda ne yapabilirim? Köpekle temas kurup saldırırsam 16'sı üzerime çullanır mı? Daha önceden binlerce saldırdılar taşla uzaklaştırdım ama bu sefer grup olarak ne yapabilirim?
Yayaysanız kaçmanın bir faydası yok ondan hızlı koşamazsınız ve kolay bir rakip olduğunuzu belli edersiniz tek yapabileceğiniz şey kendinizi savunmak bağırabilirsiniz ama korkmuş bir şekilde değil olabildiğince sert bir şekilde eğer hala korkmadıysa ve saldırıya geçeceğini anladıysanız kafanızı geride tutarak kafasına veya karnına sert bir tekme atmaya çalışın tekmeniz isabet ederse sersemler ama isabet etmezse ve üzerinize atlayıp sizi yere düşürürse kollarınızla boynunuzu koruyun.

Koşarsanız kovalamama ihtimali yok. Etrafta varsa binaların duvarlarına tırmanın. %99 çözüm.

Küçük bir köpekse ağzına vole çekebilirsiniz.
Yerden taş alıyormuş gibi yapıp atıyor gibi de yapabilirsiniz.

Yayaysanız kaçmanın bir faydası yok ondan hızlı koşamazsınız ve kolay bir rakip olduğunuzu belli edersiniz tek yapabileceğiniz şey kendinizi savunmak bağırabilirsiniz ama korkmuş bir şekilde değil olabildiğince sert bir şekilde eğer hala korkmadıysa ve saldırıya geçeceğini anladıysanız kafanızı geride tutarak kafasına veya karnına sert bir tekme atmaya çalışın tekmeniz isabet ederse sersemler ama isabet etmezse ve üzerinize atlayıp sizi yere düşürürse kollarınızla boynunuzu koruyun.

Ama tabii ki bu sadece bir öneri garanti veremem :)

Geri
Yukarı