Köpekler sokakta mı, barınakta mı olmalı?

Dostum buludnuğum bölge ağaçlık ve 4 ev var. 2 evde oturanlar yaşlı ztaen. 1'i bizim diğeri ise alt komşumuz. Yaşlılar evde oturarak mı kışkırttı? Alt katımdaki köyden mi kışkırttı?

Hiçbiri saldırmaz mı dedim ben? Ben senin yaşadığın yeri nereden bilebilirim? Olabilecek bir şey söyledim. Her insan masum olmadığı gibi her köpekte masum değildir.

Hiçbiri saldırmaz mı dedim ben? Ben senin yaşadığın yeri nereden bilebilirim? Olabilecek bir şey söyledim. Her insan masum olmadığı gibi her köpekte masum değildir.

O zaman babanın oğlu gibi korumayacaksın. Bunlar hayvan ve iç güdüleriyle hareket ediyorlar. Bu hayvanlar mantıklı düşünemiyor ve bunların sokakta olması tehlikeli. İnsan ise mantıklı düşünüyorlar.

Velhasıl kelam bu hayvanlar kesinlikle barınaklarda tutulmalı ve kısırlaştırılmalı. En nihayetinde iç güdüsüyle hareket eden bir varlık bu, ne yapacağı belli olmaz. Görüyoruz zaten olanları.

O zaman babanın oğlu gibi korumayacaksın. Bunlar hayvan ve iç güdüleriyle hareket ediyorlar. Bu hayvanlar mantıklı düşünemiyor ve bunların sokakta olması tehlikeli. İnsan ise mantıklı düşünüyorlar.

İnsanlar hayvanlardan daha tehlikeli. Sen babanın oğlu gibi eleştiriyorsun. Ben her durumda hayvanları savunmuyorum. Kendi kendine tribe girme.
Velhasıl kelam bu hayvanlar kesinlikle barınaklarda tutulmalı ve kısırlaştırılmalı. En nihayetinde iç güdüsüyle hareket eden bir varlık bu, ne yapacağı belli olmaz. Görüyoruz zaten olanları.

Barınaklar düzgün bir yer haline gelirse herkes bunu savunur zaten. Öncelikle barınakların hapishane gibi olmaması lazım. Küçücük bir alana adım atılmayacak kadar köpeği dolduruyorlar. Ortaya yemek atıyorlar güçlü olan yiyor güçsüz olan ölüyor. Barınaklarda veteriner bile yok. Avrupa'daki barınaklara sahip olsak böyle bir konu açılmazdı zaten.

Geri
Yukarı