Kötü amaçlı yazılıma karşı ne yapılmalı?

Stoch

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Daha öncelerden telefomumdan kullandığım Kaspersky programını bilgisayarıma indirdim ve tam tarama yaptım, fotoğrafta gördüğünüz durum meydana geldi. Ne yapmam gerek? Hangi adımları uygulamam gerek.

IMG_20210730_201622.jpg

Temizleme bittikten sonra, bilgisayarı yeniden başlatın.
Windows Defender'ın kötü amaçlı yazılım tespiti daha iyi. Çünkü veri tabanı sürekli olarak yenileniyor ve kullanıcı raporlama oranı çok fazla ama temizleme anlamında yetersiz kalıyor. Kaspersky yüklüyken Defender'da tam tarama yaptırabilirsin ben her hafta hem Kaspersky hem de Defender'dan tarama yapıyorum.

Tam tarama yapılıyor ama, açılmıyor. Yani otomatik algılamıyor Windows Defender.

Evet tamamlandı yeniden başlatma. Eki Görüntüle 1123281

Kendisi yaptı yeniden başlatma.

Çöze basın. Büyük ihtimal yeniden başlatacak. Ek olarak dosyalarda KMSpico gödüm, sanırım crack kullanıyorsunuz Windows'u, ondan da kaynaklı da olabilir, crack Windows konusunda pek bilgim yok.

Çöze basın. Büyük ihtimal yeniden başlatacak. Ek olarak dosyalarda KMSpico gödüm, sanırım crack kullanıyorsunuz Windows'u, ondan da kaynaklı da olabilir, crack Windows konusunda pek bilgim yok.
Amcam kurdu Windows'u (3-4 sene oldu), tabi o zamanlar bilgisayardan anlamıyorum 😄
Hemen yapıyorum.

Amcam kurdu Windows'u (3-4 sene oldu), tabii o zamanlar bilgisayardan anlamıyorum 😄

Hemen yapıyorum.

Konuyla alakasız ama KMSpico kullanmanız önerilen bir şey değil, 10-20TL'ye OEM key alıp temiz kurulum yapmanızı öneririm.

Konuyla alakasız ama KMSpico kullanmanız önerilen bir şey değil, 10-20TL'ye OEM key alıp temiz kurulum yapmanızı öneririm.

Hocam tehlikeli olduğunu biliyorum. Zaten bu PC ile bugün işim bitiyor, kurulum USB'si hazırlayacaktım (Yeni PC için) hazırlamadan önce tarama yapayım dedim.
IMG_20210730_210431.jpg
IMG_20210730_210528.jpg

Yeniden başlatma yapmadı.👇

Dosya Ekleri

• IMG_20210730_210650.jpg
    IMG_20210730_210650.jpg
    144,4 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20210730_210653.jpg
    IMG_20210730_210653.jpg
    182,5 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Hocam tehlikeli olduğunu biliyorum. Zaten bu PC ile bugün işim bitiyor, kurulum USB'si hazırlayacaktım (yeni PC için) hazırlamadan önce tarama yapayım dedim.
Eki Görüntüle 1123307Eki Görüntüle 1123309
Yeniden başlatma yapmadı.👇

Evet hocam KMSpico yüzünden bu sorunlar, neredeyse hepsinde KMSpico yazıyor, işiniz bittiyse umursamanıza gerek yok, ama içinde bilgiler varsa temiz kurulum yapın. Bilgiler çalınabilir.

Bu konuya bakabilirsin.

Geri
Yukarı