Telefon kötü amaçlı birisine geçerse ne olur?

Format atmıştım diyorum ,sadece cevap istemiştim lakin bu foruma üye olmakla sanırım hata yaptım cevap veren yok herkes dalga peşinde.
Neyse.
Gereksiz panik yapmışsınız hocam. Arkadaşların da dediği gibi 2 dakikalık arama süresinde ne yapmış olabilir? Ve neden hemen format attınız ki telefonunuzda sıkıntılı bir durum mu gördünüz?

Gereksiz panik yapmışsınız hocam. Arkadaşların da dediği gibi 2 dakikalık arama süresinde ne yapmış olabilir? Ve neden hemen format attınız ki telefonunuzda sıkıntılı bir durum mu gördünüz?

Ya hocam bu işte ailesine yazılım okuyup siber alanda ustalaşacağım falan diyor bende telefonuma bir şey mi yaptı korkusuyla atmıştım format. Olay bu kadar yani, bu telefon konusu bu kadar canımı sıkmadı ya bu ınsanların dalga geçtikleri kadar.

Ya kardeşim sadece bu konu hakkında bilgisi olandan amacım yardım almaktı, bu nedir ya herkesin diline düştüm neyse ki sadece burada görürsünüz beni.
Siz böyle insanlarla uğraşmaktan veya insanın zayıf olduğıu konulardan niye vuruyorsunuz anlamış değilim.
Ne yapmamızı bekliyorsun? Ne diyelim?

En fazla telefonuna zararli yazılım yüklemiştir ve klavyeden girdiğin her şifreyi keylogger aracılıği ile kendine çeker. Format atmaklada gitmez. Yazılımı tekrsr kurman lazım. Ama gereksiz stres yapıyorsunuz. Hiç bir şey yaptığını sanmıyorum.

En fazla telefonuna zararli yazılım yüklemiştir ve klavyeden girdiğin her şifreyi keylogger aracılıği ile kendine çeker. Format atmaklada gitmez. Yazılımı tekrsr kurman lazım. Ama gereksiz stres yapıyorsunuz. Hiç bir şey yaptığını sanmıyorum.
Kaspersky indirip tam tarama yapın sonra boşverin.

Ya hocam bu işte ailesine yazılım okuyup siber alanda ustalaşacağım falan diyor bende telefonuma bir şey mi yaptı korkusuyla atmıştım format. Olay bu kadar yani, bu telefon konusu bu kadar canımı sıkmadı ya bu ınsanların dalga geçtikleri kadar.
Format attıysanız arkadaş bir şey yaptıysa da telefonda bir sorun kalmamıştır zaten. İçiniz rahat olsun.

Format atmıştım diyorum, sadece cevap istemiştim lakin bu foruma üye olmakla sanırım hata yaptım cevap veren yok herkes dalga peşinde.
Neyse.

Bu tavrınızdan ötürü cevap bile yazmazdım size de ama yine de söyleyeyim.

Hadi diyelim zamanı olsa yanında bir PC'ye sahip olsa bile en fazla Max yapacağı piyasadaki public Android programlar ile RAT atmak.
Ve çocuk diyorsunuz Max 12-13 yaşında muhtemelen / tcp/ip nedir bilmez.

Ben bir şey yapmanızı istememiştim sadece ne yapabilir diye sormuştum .
Keylogger varsa antivrüs bulamaz mı ?

Ben bir şey yapmanızı istememiştim sadece ne yapabilir diye sormuştum .
Keylogger varsa antivrüs bulamaz mı ?
Eğer çok iyi gizlenmediyse bulur. Ben 13,14 yaşında bir cocuğun keylogger da yapabileceğini düşünmüyorum. Ki 2 dk eline almış. Birşeyde bağlamamış. Hicbir şey yapmamıştır merak etmeyin.

Bu tavrınızdan ötürü cevap bile yazmazdım size de ama yine de söyleyeyim.

Hadi diyelim zamanı olsa yanında bir PC'ye sahip olsa bile en fazla Max yapacağı piyasadaki public Android programlar ile RAT atmak.
Ve çocuk diyorsunuz Max 12-13 yaşında muhtemelen / tcp/ip nedir bilmez.

Ne tavrı hocam ben ne yaptım sadece adamakıllı bir soru sormuştum ve teknolojiden fazla anlayan insan değilim.
Olayı şöyle anlatayım öğretmensiniz ve cahil bir çocuk var siz bu çocukun her dediği veya her soru sorduğunda dalga mı geçeceksiniz?

Eğer çok iyi gizlenmediyse bulur. Ben 13,14 yaşında bir cocuğun keylogger da yapabileceğini düşünmüyorum. Ki 2 dk eline almış. Birşeyde bağlamamış. Hicbir şey yapmamıştır merak etmeyin.
13-14 değil 17-18 benim yaşıtım.

İyi günler, telefona format atmıştım ve şifre yoktu eve gelen benim yaşıtımdaki çocuga annem benim telefonu vermiş annesini araması için.
Ben bu çocuga karşı bir tedirginim ve bu çocuk hackerlıkla vb uğraşıyor, telefonuma en kötü ne yapmış olabilir ve nasıl kurtulurum? Tekrar format attım. Whaatsapp, e-Devlet. Yüklüydü. IMEI falan öğrenirse bir şey olur mu?
İmei felan öğrenirse sorun olurmu bilmem ama arkadaşın hackerlıkla felan uğraşıyorsa yüksek ihtimal paneli vardır bu nedenle özel olarak senin telefonuna bişey yapacağnı düşünmüyorum(eğer aranızda bir problem yoksa)

Geri
Yukarı