Kötü bilgisayara iyi bir klavye almak

Daestro

Hectopat
Yer
Satürn
Daha fazla  
Merhabalar, öncelikle şunu söyleyeyim bilgisayarımın özellikleri :
Ekran Kartı : Radeon HD 7350
Ram : DDR3 4 GB
İşlemci : i5-3470 3.20 GHz
Windows 7
Böyle bir bilgisayara Corsair K68 ve ya CM CK350 gibi bir klavye almayı çok istiyorum, fakat oynadığım oyunlar 3-5 tane sizce bu mantıklı mı yoksa mantıksız mı ?
(Parçaları yükseltemem, bilgisayar toplama değil, markası ise Casper)

Çözüm
Yeni bilgisayar alacağını yazmış. Hazır bilgisayarı yenilerken eski klavyeyi kullanmak daha mantıksızlık olmaz mı?
Kesinlikle olmaz. Bende yeni sistem kuracağım ve K70 klavyesini aldım. Bilgisayar yenileyeceği zaman klavyeye ek bütçe ayıramayabilir. Malum ülkemizde fiyatlar uçuk olduğundan dolayı, araya bir de klavye sıkıştırmak arkadaşı zorlayabilir. Klavye diğer donanımlar gibi pahalı olmadığından, sistemi yenilediğinden bir süre sonra isterse klavyeyi de değiştirebilir. Canı istemiş şimdi niye şevki kırılsın ki ayrıca? Hayat kısa, istediklerimizi alabiliyorken alalım gitsin :)
Arkadaşlar klavye sadece oyun oynamak için mi kullanılıyor? Bütün olayları oyun işine bağladınız. Günlük kullanımda forumda yazmak için, oyun, Excell, Word, ödev yapmak için, sosyal medya vb. her yer için kullanılıyor. Klavye almak için bilgisayarın iyisi kötüsü olmaz. Konfor ve kişinin zevkiyle alakalıdır. Sistemi darboğaz yapacak değil ya :) Tabii ki almak istiyorsan alabilirsin.

Arkadaşlar klavye sadece oyun oynamak için mi kullanılıyor? Günlük kullanımda forumda yazmak için, oyun, Excell, Word, ödev yapmak için, sosyal medya vb. her yer için kullanılıyor. Klavye almak için bilgisayarın iyisi kötüsü olmaz. Konfor ve kişinin zevkiyle alakalıdır. Tabii ki almak istiyorsan alabilirsin.
Gerek harika yazılı gerek kalitesi gerek uzun ömrü gerek su geçirmezliği için istedim fakat yorumları görünce kararımı Cooler Master Masterkey Lite çevirdim, sizce bu nasıl bir klavye ?
1 yıl içerisinde alacağın bilgisayarın bütçesini etkilemeyecekse neden olmasın, 1 yıl sonra 399 Liraya K68 Red LED bulamayabilirsin. Burada önemli olan nokta bilgisayar bütçen ayrı mı, değil mi.
Ayrı, 1 yıl sonra 399 TL'ye K68 Red bulacağımı hiç sanmıyorum, doların durumu vahim..

Gerek harika yazılı gerek kalitesi gerek uzun ömrü gerek su geçirmezliği için istedim fakat yorumları görünce kararımı Cooler Master Masterkey Lite çevirdim, sizce bu nasıl bir klavye ?
1 Ay kadar oluyor Corsair K70 Mk.2 Rapidfire aldım, acayip memnunum. Cooler Master hakkında bilgim yok fakat Corsair serisinden daha iyi klavye yoktur gibime geliyor. Gönlün K68'den yanaysa seni üzmez diye düşünüyorum.

İçimden bir ses 1 yıl sonra çıkacak klavyeleri görüp "zamanında onu alacağıma şimdi o parayla şu modeli alırdım" diye hayıflanacağınızı söylüyor. :)

İçimden bir ses 1 yıl sonra çıkacak klavyeleri görüp "zamanında onu alacağıma şimdi o parayla şu modeli alırdım" diye hayıflanacağınızı söylüyor. :)
Piyasa bu haldeyken hiç sanmıyorum. Mesela geçen sene HyperX Alloy Elite ucuzdu, satın alanların "iyi ki satın aldık" dediklerine eminim. Senin dediğin bütçesi sonsuz olanların sorunu.

Geri
Yukarı