Kötü bir ustayla çalışmak

Nameless member

Femtopat
İş yerinde çalıştığım usta benim hatalarımı sürekli olarak başkalarına anlatıp dalga geçiyor.(Kendi bana takıldığın şeyleri bana sorabilirsin demesine rağmen.) Garanti fişi çıkarırken ücret alıp alınmayacığını sormuştum. Gecen gün ve bugün bu olayı iş arkadaşına anlattı.(Kendisinin eski bir çırağı var ve bu sabah eski çırağına kahvaltılık poğaça alması ve bana aç olup olmadığımı sormaması, müşteri evlerinde sakin durmama(bazen burnumdaki etten dokayi nefes alamiyorum ve bana buna) rağmen adamakıllı dur demesi, musteri evine girmeden ayağımın takılmasından dolayi sendelemem ve bana efendi dur demesi gibi ve çoğu zaman aç olup olmadığımı sormamasi çeşmeden elimle su içerken gelip bana seni bir daha bu şekilde su içerken gormeyim demesi ve insan gibi su iç demesi patron gelmediği zaman eski çırağını yanına almasi ve işi bittiği zaman yeniden iş istemesi.(En fazla iş alan kişi o.)ve babamin arkadasi olup yaptığım hatalari babama söylemesi, her şeyye karışmaşı ve aceleci olması, kendisi iş yerinde telefonla oynamasına rağmen ben 5 dk telefona bakınca bana sinirlenmesi gibi nedenlerden + iş şartları ve maaşın düşüklüğü gibi nedenlerden işi bırakmayı düşünüyorum ama bu işte çalışmaya zorlandığım için şu an işten ayrilmam. Sizce bunları ustama söylemeli miyim yoksa bunları iş yeri sahibiyle yani patronla(babamın arkadaşı) bu konuyu konuşup ustami değiştirmesini mi istemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tarz ustalarla çoğu kişi en sonunda kavga ediyor. Örneğin ben :D ustama tekme tokat girişecektim ama kaçıp babama söyledi ve babam beni dövdü :D sonrasında ustayla sadece selam selam. Yani demem o ki ustanı değiştirebiliyorsan ya da başka bir bölümde çalışmak istiyorsan derhal geç.

İş yerinde çalıştığım usta benim hatalarımı sürekli olarak başkalarına anlatıp dalga geçiyor.(kendi bana takıldığın şeyleri bana sorabilirsin demesine rağmen.) Garanti fişi çıkarırken ücret alıp alınmayacığını sormuştum. Gecen gün ve bugün bu olayı iş arkadaşına anlattı.(kendisinin eski bir çırağı var ve bu sabah eski çırağına kahvaltılık poğaça alması ve bana aç olup olmadığımı sormaması, müşteri evlerinde sakin durmama(bazen burnumdaki etten dokayi nefes alamiyorum ve bana buna) rağmen adamakıllı dur demesi, musteri evine girmeden ayağımın takılmasından dolayi sendelemem ve bana efendi dur demesi gibi ve çoğu zaman aç olup olmadığımı sormamasi çeşmeden elimle su içerken gelip bana seni bir daha bu şekilde su içerken gormeyim demesi ve insan gibi su iç demesi patron gelmediği zaman eski çırağını yanına almasi ve işi bittiği zaman yeniden iş istemesi.(en fazla iş alan kişi o.)Ve babamin arkadasi olup yaptığım hatalari babama söylemesi, her şeyye karışmaşı ve aceleci olması, kendisi iş yerinde telefonla oynamasına rağmen ben 5 dk telefona bakınca bana sinirlenmesi gibi nedenlerden + iş şartları ve maaşın düşüklüğü gibi nedenlerden işi bırakmayı düşünüyorum ama bu işte çalışmaya zorlandığım için şu an işten ayrilmam. Sizce bunları ustama söylemeli miyim yoksa bunları iş yeri sahibiyle yani patronla(babamın arkadaşı) bu konuyu konuşup ustami değiştirmesini mi istemeliyim?

Gerçekten kötü bir durum, senin adına üzüldüm hocam.

Geri
Yukarı