Kötü HDD FPS Düşüşlerine Sebep Olur mu?

ayylmao

Hectopat
1-2 yıl önce hiç FPS dropları olmadan oynadığım oyunları bugün oynayamıyorum. Sürekli bir düşüş oluyor. Özellikle düşmanlar yaklaşınca artıyor. Özelliklerim:
  • MSI GTX 750 OC
  • Intel Core i3-2120 3.30 GHz
  • 4 GB 1333 MHz RAM
038.jpg

039.jpg

040.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu health kısmındaki çizdiğiniz kısmı takip edin sürekli 1-2 haftada bir testi yenileyin derim. Eğer sayı giderek artarsa o zaman HDD' yi değiştirirsiniz.

Bu health kısmındaki çizdiğiniz kısmı takip edin sürekli 1-2 haftada bir testi yenileyin derim. Eğer sayı giderek artarsa o zaman HDD' yi değiştirirsiniz.
HDD'yi değiştirmek gibi bir planım yok, sadece oyunlar için ek ssd almayı düşünüyorum. Sizce bu fps dropları HDD yüzünden mi oluyordur? Çünkü ne zaman fps dropu olsa disk kullanımı %100'e çıkıyor %80'lerden.

Hangi oyunlarda oluyor drop ve ne gibi durumlarda? Ayrıca şuanlık HDD sağlam sadece 1 kere hata vermiş eğer hata sayısı çok fazla artarsa o zaman tekrar konu açarsınız bizde ona göre tavsiyede bulunuruz.

Hangi oyunlarda oluyor drop ve ne gibi durumlarda? Ayrıca şuanlık HDD sağlam sadece 1 kere hata vermiş eğer hata sayısı çok fazla artarsa o zaman tekrar konu açarsınız bizde ona göre tavsiyede bulunuruz.
Eskiden BF4'ü sıkıntısız oynuyordum. Şuan oynayamıyorum sürekli FPS düşüşleri yaşıyorum. Oyuna bağlanmam 3-4 dakika sürüyor. Aynı şekilde H1Z1: King of the Kill de oynayamıyorum. Oyuna 10 dakikada anca bağlanabiliyorum.

Dediğim gibi HDD eski yavaş yavaş ömrünün sonuna yaklaşmış. Kısa zaman içerisinde hata vermiş zaten HDD' in hızlarıda düşük böyle bir diske göre benim 5400RPM' lik WD BLUE diskimle aynı hızları. Ki bende BF4 oynuyorum yaklaşık 1:30dk sürüyor oyunun yüklenmesi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı