Kötü okuyup güzel bir meslek sahibi olmak mümkün mü?

Hocam yanlış anlamayın ama başka birisinin diksiyonunu ya da dilini fazlasıyla eleştiren insanlar sizden daha mı iyi ? Veya sizden daha çok para kazanıyor mu ? Yukarıdaki yazarımıza fazlasıyla katılıyorum, kendisi doğru söylemiş.
Konuyla alakasız bir tavsiye. Eğer ki okulla uğraşamam diyorsanız sizin ekmeğiniz ABD gibi ülkelerde mevcut. Tabi oraya gidebilmek için iyi bir birikime ihtiyaç var. Bu ihtiyacı da gidermek size bağlı.

Hocam yanlış anlamayın ama başka birisinin diksiyonunu ya da dilini fazlasıyla eleştiren insanlar sizden daha mı iyi ? Veya sizden daha çok para kazanıyor mu ? Yukarıdaki yazarımıza fazlasıyla katılıyorum, kendisi doğru söylemiş.
Konuyla alakasız bir tavsiye. Eğer ki okulla uğraşamam diyorsanız sizin ekmeğiniz ABD gibi ülkelerde mevcut. Tabi oraya gidebilmek için iyi bir birikime ihtiyaç var. Bu ihtiyacı da gidermek size bağlı.
Özür dilerim hocam ama meslek sahibi olmak için çoğu insan İlkokul, ortaokul, lise ve opsiyonel olarak üniversite okuyor, yazım yanlışları bana kalırsa arkadaşın yaşının küçük olduğu ve derslere katılmadığı için gelecekte ne olur merak ediyor.
Ayrıca diyebilirsiniz, çocuk belki ne olucağını öğrenmek istiyor, ne diyelim? Derslere girme, dersine çalışma zaten kurtuluş yolu var.

Özür dilerim hocam ama meslek sahibi olmak için çoğu insan İlkokul, ortaokul, lise ve opsiyonel olarak üniversite okuyor, yazım yanlışları bana kalırsa arkadaşın yaşının küçük olduğu ve derslere katılmadığı için gelecekte ne olur merak ediyor.
Ayrıca diyebilirsiniz, çocuk belki ne olucağını öğrenmek istiyor, ne diyelim? Derslere girme, dersine çalışma zaten kurtuluş yolu var.
Hocam neden özür diliyorsunuz ki sizin canınız sağ olsun, durumu çok iyi bir şekilde açıklamışsınız. Dediğiniz şeyler fazlasıyla doğru ancak o adamın ders çalışmama sebeplerinden birisi belki de kötü bir çevrede yaşaması olabilir. Veya belki o derslerin üstesinden gelemiyor da olabilir. Direk derslerden dolayı yargılanmamalı bence.

Çok iyi okumaktan kastınız, sadece derslere odaklanıp çevresine bakmayan, girişimcilik fırsatlarını değerlendirmeyen, dil öğrenmeyen, kendini geliştirmeyen, kısacası ot gibi ders çalışan birisiyse ben bu kişinin normal hayatta başarılı olacağına tam olarak emin olamıyorum. Kötü-İyi okuma kavramını bence düşünmekte fayda var. İyi bir üniversitede okumak evet fayda sağlar, ancak her şey değil. Bunu unutmamak gerekiyor.

Eğer kötü okumadan kastınız kötü bir okulda eğitim almak ise anlatayım, tanıdığım biri adrese dayalı meslek lisesi seviyesinde bir liseye gitmişti. Çok çalıştı ve AYT'de 900, TYT'de Türkiye birincilerinden oldu.

Direk kötü okumak ise kitap okuyarak düzeltebilirsiniz diye düşünüyorum.

Hocam direk zeki olmakla olmuyor işte. Zekanın yanında şans ve de az da olsa çalışma olmazsa bir işe yaramaz maalesef.
Şansı görüp değerlendirmek var o şansı kendin yaratmak var😉 Hepsi tabi ki önemli şeyler, başarılı olma ihtimalini arttırır.

Yeni konular

Geri
Yukarı