Kötü olan Matematik hocası için ne yapılabilir?

Ahmylz

Femtopat
Daha fazla  
8. sınıfım matematik hocası çok kötü. Hoca ne konuyu anlatabiliyor ne derste yaramazları susturabiliyor. Kendisine WhatsApp'dan soru gönderdiğim zaman bu soru çok kolay kendin yap diyor (sadece yapamadığım tek soru olduğu halde). Bu hocayı nasıl gönderebiliriz? Lütfen cevap verin.

Son düzenleyen: Moderatör:
8. sınıfım matematik hocası çok kötü. Hoca ne konuyu anlatabiliyor ne derste yaramazları susturabiliyor. Kendisine WhatsApp'dan soru gönderdiğim zaman bu soru çok kolay kendin yap diyor (sadece yapamadığım tek soru olduğu halde). Bu hocayı nasıl gönderebiliriz? Lütfen cevap verin.

İlk önce ailene danış ve ailen ile fikir sahibi ol olayı onlarda farkına varsınlar annen ya da baban öğretmenin ile görüşsün ve öğretmen sana aynı şekilde soğuk bir şekilde yaklaşıp aynı huyunu devam ettirirse müdür ile konuşsun ailen ama müdür ile konuşmadan önce sınıf hocanızla konuşun sonra müdür devreye girer ama gene de alışmaya başlarsın bu soğukluğa bizde de öyle bir hoca var ki zaten olmadı hoca ile ilişkini geliştir hocanın sevgisini kazan belki hatasının farkına varır.
Aklına takılan veya sormak istediğin şeyi bana yaz yardımcı olurum.

İlk önce ailene danış ve ailen ile fikir sahibi ol olayı onlarda farkına varsınlar annen ya da baban öğretmenin ile görüşsün ve öğretmen sana aynı şekilde soğuk bir şekilde yaklaşıp aynı huyunu devam ettirirse müdür ile konuşsun ailen ama müdür ile konuşmadan önce sınıf hocanızla konuşun sonra müdür devreye girer ama gene de alışmaya başlarsın bu soğukluğa bizde de öyle bir hoca var ki zaten olmadı hoca ile ilişkini geliştir hocanın sevgisini kazan belki hatasının farkına varır.
Aklına takılan veya sormak istediğin şeyi bana yaz yardımcı olurum.

Sadece ben değil bütün sınıf hocayı anlamıyor ve sevmiyor tahtaya çıkanların hepsi konuyu önceden dershanede görmüş kişiler.

Biraz zor. Senin gibi düşünenleri toplayıp müdürle konuşmayı dene.

Katılıyorum. Bencede öyle yapmalısın ama gene de dikkatli ol ispiyoncular çok hocaya söyleyebilir seni.
Sadece ben değil bütün sınıf hocayı anlamıyor ve sevmiyor tahtaya çıkanların hepsi konuyu önceden dershanede görmüş kişiler.

O zaman konuyu sınıf hocası ile konuşun bir çaresine bakar belki ama isyan ederek değil tatlı bir dilde hocam bize bu konuda yardım edin deyin yoksa konu disipline kadar gider ben yaşadım.

Her kitapta karekod vardır oradan çözümünü izlemeyi dene.

Yapacak bir şey olduğunu sanmıyorum. Bu hocalardan kurtuluşun da yok bu arada. %5'lik dilimle yerleştiğim lisede de bu tarz hocalar vardı, üniversitede de. Öğrenmeyi öğrenmen lazım, internetten kendi kendini eğitmeye alış. Lise sonda arkadaşım derse bile girmezdi adam akıllı, yatar arkada uyurdu ama evinde YouTube gibi, Kunduz gibi kaynaklardan kendi kendine saatlerce çalışırdı. Şimdi tıp okuyor kerata🙂

Geri
Yukarı