Kötü RAM işlemci kullanımına etki eder mi?

Shouz

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ryzen 5 3500 gibi bir işlemciye 8 GB 2400MHz DDR4 20CL üzeri gecikmeye sahip bir ile kullanırsam işlemci kullanımı artar mı, 8 GB'nin yetmediği yerde işlemci tarafında ne olur?

RX 560 4 GB var işlemci kullanımım %80-%100 görüyor işlemciye yönelik bir test yaptığımda değerler normal ama?

Ryzen 5 3500 gibi bir işlemciye 8 GB 2400MHz DDR4 20CL üzeri gecikmeye sahip bir ile kullanırsam işlemci kullanımı artar mı, 8 GB'nin yetmediği yerde işlemci tarafında ne olur?

Oyunlarda işlemci performansına doğrudan olumsuz etki eder. 8 GB belleğin yetmediği yerlerde ise takılmalar, FPS düşmeleri başlar.

Bellek hızı Cinebench için fazla fark yaratmıyor. 10-20 puan taş çatlasa. Cinebench performansı ile oyun performansı çok farklı şeylerdir ama.

Ben işlemcimde bir sorun yok manasında test yaptığımı belirtmek istemiştim, YouTube'da 2060 besleyen işlemci benim RX 560'ımı besliyor fakat aşırı fazla kullanılıyor 1300 TL para verdim çöp olsun istemiyorum.

Ben işlemcimde bir sorun yok manasında test yaptığımı belirtmek istemiştim, YouTube'da 2060 besleyen işlemci benim RX 560'ımı besliyor fakat aşırı fazla kullanılıyor 1300 TL para verdim çöp olsun istemiyorum.

Niye çöp olacak? Hangi oyunda %80-100 kullanım görüyorsun? Sıcaklıklar ve işlemci hızı ne alemde? Ayrıca kullandığın ekran kartının fazla bir anlamı yok aldığın FPS rakamı önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı