Köyde boy uzar mı?

342730

Hectopat
Arkadaşlar, merhaba. Boyum 1.60 ve bu sene köye gideceğiz. Köyde boyum daha çok uzar mı? Anne ve babama sordum, orada fazla uzar dediler. Yaşım daha 14.
5 ay sonra 15'e gireceğim. Düzenli esneme hareketleri yapan biriyim. Barfiks falan çekiyorum. Boyumun en az köyde 1.70 olmasını istiyorum. Bu mümkün mü?
Köyde birden, böyle bir 10 cm atar mıyım? Böyle birden 10 cm atan insanlar çok var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genlerinize bağlı biz hiçbir şey diyemeyiz. Forumda doktor yoksa tabii. Her gün böyle konular görmek güzel tek yapacağınız şey gidip plakların kapalımı diye baktırmak.

Arkadaşlar, merhaba. Boyum 1.60 ve bu sene köye gideceğiz. Köyde boyum daha çok uzar mı? Anne ve babama sordum, orada fazla uzar dediler. Yaşım daha 14.
5 ay sonra 15'e gireceğim. Düzenli esneme hareketleri yapan biriyim. Barfiks falan çekiyorum. Boyumun en az köyde 1.70 olmasını istiyorum. Bu mümkün mü?
Köyde birden, böyle bir 10 cm atar mıyım? Böyle birden 10 cm atan insanlar çok var.

Hocam boy uzaması genetikle alakalı bence zaten kısa boylu basketçiler var onlar her gün antrenman yapıyor uzasaydı onlar çok uzardı. Uzarsanız da 3 -4 Cm'den fazla olacağını düşünmüyorum.

1620934578900.png

Hocam köyde bir kez yaşadım çoğu insansın boyu böyle :D

Boy uzamasının ne köyle, ne de barfiksle alakası var. Barfiks çekersen en fazla kol ve omuz kasların güçlenir. Boy uzaması tamamen genetik her şey. Genetiğinde varsa uzarsın bunu dışında bir şey diyemeyiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı