Köyde yaşamak şanssızlık mı?

Fakire göre lanet bir durum, zengine göre lüxdür.
Altında 250Km'yi rahat gören bir araba ile şehir merkezine kaç kilometre olursa olsun uzak olmak koymaz.

Ama fakir bir insansan ve bulunduğun yerden kolay kolay uzaklaşamıyorsan şansızlıktır.

Şehir hayatı boş vs. diyenler kendilerince haklılar, ama ADSL 8 Mbit internet ile 3000 bin nufüslü bir yerde yaşamak nasıl bir şey görmeliler.
İmkanların içinde yaşayan insanlara anlatamazsın imkanlar için döktüğün terleri...

ve içime kapanık olduğum için yaz tatilinde kafe restoran gibi yerlerde çalışarak belki bu sorunu çözebilirdim siz ne düşünüyorsunuz?
Kahvehane de çalışabilirsin kafeden daha eğlenceli olabiliyor bazen restoran gibi yerlerde fazla yorulursun bence kahvehane çalışırsan elbet kafa dengi bir kaç kişi çıkar hatta çoğunu taniyosundur bolca muhabbet edersin şehir ulaşımı için de yürüyeni düzgün ucuz yollu bir araç alınabilir
Dışarıdan gördüğüm kadarıyla sadece biraz paraya ihtiyacın var

Kahvehane de çalışabilirsin kafeden daha eğlenceli olabiliyor bazen restoran gibi yerlerde fazla yorulursun bence kahvehane çalışırsan elbet kafa dengi bir kaç kişi çıkar hatta çoğunu taniyosundur bolca muhabbet edersin şehir ulaşımı için de yürüyeni düzgün ucuz yollu bir araç alınabilir
Dışarıdan gördüğüm kadarıyla sadece biraz paraya ihtiyacın var
Bakkala neden gitmek istemiyorsunuz ? Zor geliyorsa üşeniyorsaniz herhangi bir yerde garsonluk yapmayı düşünmeyin

Sen biraz bahane üretiyorsun gibi geliyor bana. Spor yapmak örneğinde mesela. GYM şartı diye bir şart mı var? Her yaz köye giderim valla bütün kuzenlerim falan hepsinin taş gibi vücudu var, spor yapmak için para mı vereceğiz? falan derler. Her köye gittiğimde acayip bir huzur çöküyor bedenime. Her şey doğal, istediğim gibi dışarıda gezip tozabiliyorum. Her baktığım yerde otlar var yeşillik var doğa var. İstanbul'da dışarı çıkıyorsun iki saat otobüs bekliyorsun, ona biniyorsun tıpış tıpış milletin ter kokusunu çekiyorsun 1 saat yolculuk ediyorsun niye? dibinde olan başka bir ilçeye geçmek için. Oraya gidiyorsun bir kafeye oturayım çay kahve içeyim diyorsun, yer bulduğuna şükrediyorsun. Her yerden insanlar geçiyor değişik değişik. En ucuz kahve olmuş 30 TL, çay içiyorsun 10 TL. Bu kişiden kişiye göre değişebilir tabii ancak köyde yaşamak yerine ki 3000 nüfusu var diyorsun orası köy değildir artık. Şehirde yaşasaydın muhtemelen benim düşüncelerime sahip olacaktın. Ben de belki de tam tersini. İnsanoğlu böyledir, elinde olmayan şey her zaman daha cazip gelir.

Sen biraz bahane üretiyorsun gibi geliyor bana. Spor yapmak örneğinde mesela. Gym şartı diye bir şart mı var? Her yaz köye giderim vallahi bütün kuzenlerim falan hepsinin taş gibi vücudu var, spor yapmak için para mı vereceğiz? Falan derler. Her köye gittiğimde acayip bir huzur çöküyor bedenime. Her şey doğal, istediğim gibi dışarıda gezip tozabiliyorum. Her baktığım yerde otlar var yeşillik var doğa var. İstanbul'da dışarı çıkıyorsun iki saat otobüs bekliyorsun, ona biniyorsun tıpış tıpış milletin ter kokusunu çekiyorsun 1 saat yolculuk ediyorsun niye? Dibinde olan başka bir ilçeye geçmek için. Oraya gidiyorsun bir kafeye oturayım çay kahve içeyim diyorsun, yer bulduğuna şükrediyorsun. Her yerden insanlar geçiyor değişik değişik. En ucuz kahve olmuş 30 TL, çay içiyorsun 10 TL. Bu kişiden kişiye göre değişebilir tabii ancak köyde yaşamak yerine ki 3000 nüfusu var diyorsun orası köy değildir artık. Şehirde yaşasaydın muhtemelen benim düşüncelerime sahip olacaktın. Ben de belki de tam tersini. İnsanoğlu böyledir, elinde olmayan şey her zaman daha cazip gelir.

Nasıl vücut yapacağım gym olmadan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında tam köy değil ilçede yaşıyorum 3000 nüfusu var ama en yakın şehir merkezi 1saat uzaklıkta şu an yaz tatili boş boş oturuyorum eğer şehirde yaşasaydım Gym'e gidip vücudumu geliştirebilirdim bir şey canım istediğimde bakkala gitmek zorunda kalmazdım Getir'den sipariş verirdim halı sahaya gidebilirdim arkadaşlarımla vakit eğlenceli geçerdi ve içime kapanık olduğum için yaz tatilinde kafe restoran gibi yerlerde çalışarak belki bu sorunu çözebilirdim siz ne düşünüyorsunuz?
ben izmirde ne köy ne de şehir denilebilecek bir yerdeyim.

artıları şunlar:
kalabalık değil

eksileri:
internet hızı (şuanda) 64/8 üstü çıkamıyor.
köyde zincir restoranlar sadece çiğköfteci var. evimize burger king bile teslim yapmıyor
adam akıllı gym yok

Nasıl vücut yapacağım gym olmadan?
Köyde boş boş oturuyor musun hocam? Sabah kalk koşuna çık. 300 TL'ye 40-50 KG'a kadar çıkan setler var, onlardan al ki köyde bence buna da gerek yok. Bizim oradakiler klasik köy işlerini yaparlar, vücutları da zaten buna göre gelişir. Şehirde de spor salonuna gitmek artık öyle kolay falan değil, hatta sosyallik sıkıntım var diyorsun. Burada bir salona gidiyorsun 300-400 TL. Bir de hadi boş olsa diyorsun bir hareketi yapmak için 20 dakika sıra bekliyorsun. Bir hareket yaparken 30 kişi başında bekliyor. Şehir hiç çekilecek dert değil. Okulum için Düzce'de de yaşıyorum. Orası bile aynı şekil. Çok çok çok zenginim dersin, o zaman bunların hiçbiri sana sıkıntı olmaz tabii. Ancak orta halli bir insan isen şehirde bu sıkıntıları çekeceksin. Ben sırf bu sebepten spor salonunu bıraktım. Kendi halimde çalışıyorum gayet de iyi etkisi oluyor.

Köyde boş boş oturuyor musun hocam? Sabah kalk koşuna çık. 300 TL'ye 40-50 Kg'a kadar çıkan setler var, onlardan al ki köyde bence buna da gerek yok. Bizim oradakiler klasik köy işlerini yaparlar, vücutları da zaten buna göre gelişir. Şehirde de spor salonuna gitmek artık öyle kolay falan değil, hatta sosyallik sıkıntım var diyorsun. Burada bir salona gidiyorsun 300-400 TL. Bir de hadi boş olsa diyorsun bir hareketi yapmak için 20 dakika sıra bekliyorsun. Bir hareket yaparken 30 kişi başında bekliyor. Şehir hiç çekilecek dert değil. Okulum için Düzce'de de yaşıyorum. Orası bile aynı şekil. Çok çok çok zenginim dersin, o zaman bunların hiçbiri sana sıkıntı olmaz tabii. Ancak orta halli bir insan isen şehirde bu sıkıntıları çekeceksin. Ben sırf bu sebepten spor salonunu bıraktım. Kendi halimde çalışıyorum gayet de iyi etkisi oluyor.

Koşuya çıkmak kas yapar mı ki? Ayrıca zayıfım kilo almaya çalışıyoyum oda olmuyor.

Geri
Yukarı