Köyde yaşamak şanssızlık mı?

YigitXS

Hectopat
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Aslında tam köy değil ilçede yaşıyorum 3000 nüfusu var ama en yakın şehir merkezi 1saat uzaklıkta şu an yaz tatili boş boş oturuyorum eğer şehirde yaşasaydım Gym'e gidip vücudumu geliştirebilirdim bir şey canım istediğimde bakkala gitmek zorunda kalmazdım Getir'den sipariş verirdim halı sahaya gidebilirdim arkadaşlarımla vakit eğlenceli geçerdi ve içime kapanık olduğum için yaz tatilinde kafe restoran gibi yerlerde çalışarak belki bu sorunu çözebilirdim siz ne düşünüyorsunuz?

Köyde yaşamak asıl şans. Yapmak istediğin çoğu şeyi yapıyorum ama hiç iyi bir hayatım yok. Çok şerefsiz insan var. Sabah kalk işe git akşam işten gel zaten yorgunsun üstüne bir de alamadığın yarım oksijen iyice yoruyor seni. Gym, halı saha tarzı şeyleri köyde de yaparsın. Hiç mi arkadaşın yok köyde? Onlarla maç atabilirsin. Ben imkanım olursa evlenip köye göçmek istiyorum. 10 tane koyun alıp bakacağım. Sabah erkenden uyanıp koyunlara bakacağım sonra biraz oyun oynayıp hayvanları otlağa çıkarıp dağ bayır gezeceğim efsane bir şey değil mi :D

Aslında tam köy değil ilçede yaşıyorum 3000 nüfusu var ama en yakın şehir merkezi 1saat uzaklıkta şu an yaz tatili boş boş oturuyorum eğer şehirde yaşasaydım Gym'e gidip vücudumu geliştirebilirdim bir şey canım istediğimde bakkala gitmek zorunda kalmazdım Getir'den sipariş verirdim halı sahaya gidebilirdim arkadaşlarımla vakit eğlenceli geçerdi ve içime kapanık olduğum için yaz tatilinde kafe restoran gibi yerlerde çalışarak belki bu sorunu çözebilirdim siz ne düşünüyorsunuz?
Şehir hayatı dışarıdan iyi görünse de çok zor. Pazar tarzı bir yere gitmiyorsan sebze meyve almak çok zor.
İnsanlar ya samimiyetsiz, ya da yüzüne bile bakmıyorlar.
Diğer bir konu ise uzun vadede şehirde yaşayanlar biraz daha sağlıksız oluyor. Ama bana sorsan köye gelip balya atar mısın diye? Cevabım hayır olur.
Köyde yaşarım, çalışmam, hayvancılık türü işleri sevmiyorum.

Ben köye benzer bir yerde yaşıyorum. Köy değil ama etrafta market dışında bir şey yok.
Bence şanssızlık. 65 yaş ve üzeri değilsen böyle bir yerde yaşamanın hiçbir cazibesi yok.

Geri
Yukarı