Koi balıkları nasıl beslenir?

@WolreaG @VP67 hocam petshopcudayken adam akvaryumun yeterince büyük olduğunu söyledi şu an akvaryumda iki koi balığı ve birtanede vatoz balığı var akvaryumda takılı olarak da bir tane suyu akvaryumdan alıp şelale sistemiyle boşaltan bir filtreleyici var yarın da canlı bitki toprağı alacağım fakat 1 ay falan bitki koymayacağım bir hata yapmış mıyım ve lütfen şu bilgiyi verir misiniz şu an elimdeki yem Japon balıklarına verilen sıradan bildiğimiz yem ufalayarak verin dedi satın aldığım kişi günde kaç kere ve ne kadar vermeliyim 2 koi ve vatoz için.

Balıklar küçük olduğu için balık başı 1 adet versen yeterli. 3 balık için günde 3 yem. 6 ayda bir yem eklersin balıklar boy aldıkça. Ancak o Japon yemlerinin 2 çeşidi oluyor. Birisi su ve undan yapılan hiçbir besleyiciliği olmayan sıradan sade yem. Bir de içinde vitaminleri mineralleri barındıran kaliteli yem. Eğer kaliteli olansa sorun değil ama sade olanı balıkların gelişimini çok yavaşlatır. Tavsiyem güzel marka olan besleyici yemler.

Filtren dış filtre oluyor. Gayet yeterlidir.

Koi hadi neyse ama vatoz sıcak su balığıdır. Suyun sıcaklığı 20 22 derecelerden düşük olmamalı. Bir ısıtıcı temin edebilirsin. Sıcaklık düşerse balık çabuk ölebilir.

Bitkiye gelince o bitki aldığın gün biter. Koiler bitkiden eser bırakmaz. Bitkili akvaryum yapacaksan eğer küçük türlere bakmalısın. Tetra, tetrazon, transgenetik, kılıç, moli, melek vs gibi.

Hocam koiler baştada dediğim gibi havuz balıklarıdır. Boyları 1 metreye kadar uzayan balıklar için 80-100 litrelik akvaryum işkence oluyor maalesef. Ben de alırken bilmeden almıştım, 3 4 sene besledim boyları 5 6 cm'den en büyüğü 15 cm kadar olmuştu. O boyda kalmıştı daha da büyümedi.

Küçük akvaryum olsun diyosan bence transgenetik çok zevkli balıklar. 5 6 tane transgenetik, 4 5 tane cory, 2 tanede cüce vatoz koyarsın çok güzel seyir zevki olan cıvıl cıvıl akvaryum olur.
Hocam 2
Balıklar küçük olduğu için balık başı 1 adet versen yeterli. 3 balık için günde 3 yem. 6 ayda bir yem eklersin balıklar boy aldıkça. Ancak o Japon yemlerinin 2 çeşidi oluyor. Birisi su ve undan yapılan hiçbir besleyiciliği olmayan sıradan sade yem. Bir de içinde vitaminleri mineralleri barındıran kaliteli yem. Eğer kaliteli olansa sorun değil ama sade olanı balıkların gelişimini çok yavaşlatır. Tavsiyem güzel marka olan besleyici yemler.

Koi hadi neyse ama vatoz sıcak su balığıdır. Suyun sıcaklığı 20 22 derecelerden düşük olmamalı. Bir ısıtıcı temin edebilirsin. Sıcaklık düşerse balık çabuk ölebilir.

Bitkiye gelince o bitki aldığın gün biter. Koiler bitkiden eser bırakmaz. Bitkili akvaryum yapacaksan eğer küçük türlere bakmalısın. Tetra, tetrazon, transgenetik, kılıç, moli, melek vs gibi.
Hocam peki bu balıkların salatalık havuç gibi garnitürlerle beslenebildiğini duymuştum bir zararı olur mu veya ne gibi farkları olur

Hocam peki bu balıkların salatalık havuç gibi garnitürlerle beslenebildiğini duymuştum ama ne gibi zararı olur veya farkları varmıdır

Hocam peki bu balıkların salatalık havuç gibi garnitürlerle beslenebildiğini duymuştum bir zararı olur mu veya ne gibi farkları olur

Yani verilebilir bir sakıncası olmaz. Güzelce haşladıktan sonra ve minik minik doğradıktan sonra neden olmadın. Fakat sürekli uğraşılamayacağı için benim tavsiyem güzel kaliteli bir koi yemi.

Yani verilebilir bir sakıncası olmaz. Güzelce haşladıktan sonra ve minik minik doğradıktan sonra neden olmadın. Fakat sürekli uğraşılamayacağı için benim tavsiyem güzel kaliteli bir koi yemi.
Hocam bir sorum daha olacak yapar bitki koyarsam peki onları yerlermi birşey olurmu

Koparmak için hamle yapsalar bile koparamazlar. Ama zaten koparmak için hamle bile yapmazlar plastik olduğu için.
Hocam birde suanlik çok boş duruyor akvaryum zemine dışardan topladığım herhangi bir toprağı koyabilirmiyim yoksa özel topraklarımi oluyor

Yeni konular

Geri
Yukarı