Kola dökülen klavye nasıl temizlenir?

linoxy

Centipat
Daha fazla  
Razer Blackwidow 2016 Edition klavyem var arkadaşlar dün kola dökmüştüm içini açıp biraz sildim falan ama şu an bazı tuşlara bassam bile tam algılamıyor. Kimisi hiç çalışmıyor bazı tuşlara zor basılıyor nasıl yaparım? Bu klavyenin Switch'lerini nereden satın alabilirim?

Klavyeyi komple IPA'ya batırsam acaba temizlenir mi veya klavye zarar görür mü?

Son düzenleme:
Razer Blackwidow 2016 Edition klavyem var arkadaşlar dün kola dökmüştüm içini açıp biraz sildim falan ama şu an bazı tuşlara bassam bile tam algılamıyor. Kimisi hiç çalışmıyor bazı tuşlara zor basılıyor nasıl yaparım? Bu klavyenin Switch'lerini nereden satın alabilirim?

Klavyeyi açıp içindeki şeffaf katmanları temizleyin hocam. Switch'lerin arasına da bir bakabilirsiniz isterseniz.

Klavyeyi temizledim ama Switch'leri sökmem için lehim yapmam gerekiyor? Bu tarz Switch'leri nereden alabilirim ki.

İlk kez lehimli Switch sistemi duydum hocam. Razer gibi klavyelerle aram pek iyi değildir muhtemelen Switch'leri olan ama çalışmayan bir klavye alıp aktarabilirsiniz.

Klavyeyi söker, plaka vaziyete getir.
Klavye alacak sekilde bir kaba 2/3 litre saf su ve 250/300 ML selilozik tiner
Klavyeyi banyo vaziyette 2/2.5 saat tut.
Çıkart ve guzel sekilde kurut, tak kullan

Corsair K70 her daim uyguladıgım...
En son 3 hafta önce neskafe dokulmesinde uyguladım...

Yeni konular

Geri
Yukarı