Kolanın Zararları Nelerdir?

Koka yaprağı işlenerek üretiliyor. Koka yaprağı, koka*** maddesi açısından zengindir. İçmek bağımlılık yaratır.

10-15 TL'ye alanlar da var hocam.

Hocam Çorlu'da adım başı madde bağımlısı insanlar var, 15 yaşından 70 yaşına kadar. Çok üzücü bir durum. Ceplerine giren parayı nerede pislik var oraya yatırıyorlar.

Geçenlerde mezun olduğum liseden 2 kız arkadaşımı gördüm, ikiside çok güzel ve maddi durumu iyi olan insanlar fakat gel gör son 2 senede madde bağımlısı olmuş torbacılarla takılıyorlar.

İnsan hayatı çok ucuzmuş.

İçinde bulunan asit mide asidini yükselterek ileride ülser gibi hastalıkların doğmasına neden olur. Aşırı şeker oranı dolayısıyla kan şekerini yükselterek insülin üretimini artırarak diyabet riski ortaya çıkarır.
Ayrıca kolaya özdeş aroma diye geçer içindekiler kısmında ama ne olduğu yazmaz. Cochineal denilen böcek larvaları kullanılır. Özel rengi ve tadını buradan alır. Milli içkimiz ayrandan vazgeçmeyin. Sağlıcakla...

Hocam Çorlu'da adım başı madde bağımlısı insanlar var, 15 yaşından 70 yaşına kadar. Çok üzücü bir durum. Ceplerine giren parayı nerede pislik var oraya yatırıyorlar.

Geçenlerde mezun olduğum liseden 2 kız arkadaşımı gördüm, ikiside çok güzel ve maddi durumu iyi olan insanlar fakat gel gör son 2 senede madde bağımlısı olmuş torbacılarla takılıyorlar.

İnsan hayatı çok ucuzmuş.
Katılıyorum. Geçen kaldırımda yürüken adamın biri (ne içtiyse artık) yerde yatıyordu. Bayılmış falan sandım ama birkaç saat sonra yine ordan geçerken adamın kalkıp yürüdüğünü fark ettim.[emoji4]

Katılıyorum. Geçen kaldırımda yürüken adamın biri (ne içtiyse artık) yerde yatıyordu. Bayılmış falan sandım ama birkaç saat sonra yine ordan geçerken adamın kalkıp yürüdüğünü fark ettim.[emoji4]

Dün biri öldü yanıbaşımda :D Bakalım sonumuz nereye varacak.

Kola, suyunu suzdurup surubunu bagirsaklara emdirmeye basladi mi kilcal damarlari tikar.
Boylece basende, omuzlarda, sirtta selulit olusur deri esnekligini kaybeder.

Bir bardak suyu 8 delikli kanala dokerseniz kanal suyu hemen emer.
Ama suyu suzulmus zift gibi kalmis bir bardak kola surubunu 8 delikli kanala dokerseniz bir muddet tikanma olur. Bu esnada 10 bardak su da dokseniz arkasindan o damar tikanir ve su baska damar yollarina yonelir. Basende siskinlik, vucutta dengesizlik bu yuzden olur. Deride porsumuslugun sebebi asitli iceceklerdir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı