Kolay Anlaşılır İngilizce Dizi Önerisi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şunu da şuraya atmak istiyorum, başlamana sebebiyet verebilecek muhteşem sahnelerden biri. Zaten izleyenlerden genelde bunu duyarsınız :D

Herhangi bir dizide oyuncuların İngilizce öğretme amaçlı tane tane konuşacağını sanmıyorum öyle bir şey varsa da ben bilmiyorum. Ama yukarıda belirttiğin koşullara uymamakla beraber 9 sezon izlediğim için Supernaturalı tavsiye edebilirim.

Avatar çizgi dizisini izle. Hem basit ingilizce hepsini alt yazıya bakmadan anlayabilirsin, hem de sürükleyici.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şunu da şuraya atmak istiyorum, başlamana sebebiyet verebilecek muhteşem sahnelerden biri. Zaten izleyenlerden genelde bunu duyarsınız :D
Bu sahneye bayılıyorum.

Avatar: The Legend of Korra izlemek isteyebilirsin. Okulum gereği ingilizcem iyi seviyede gerçi ama altyazısını beklemeden çok rahat izleyebiliyordum. Bu arada bir animedir aslında kendileri.

Aynı konuyu bende araştırmıştım :)
Sana tavsiye edeceğim yegane diziler. Zevkine göre seçersin.
"American Horror Story" Ben Asylum diyorum ama sen Coven, Freak Show.. sezonlarını seçebilirsin. Korku bana göre yok ama eğlenceli. Bir akıl hastanesinde geçiyor. Nazi deneyleri gibi deneyler yapan bir psikopat adamı var filan spoiler vermeyeyim.
"Breaking Bad" daha izlemedim o yüzden birşey söylemeyeceğim ama büyük ihtimal kimyayla ilgili ama başı bile seni sıkmaz.
"Doctor Who" İzlemedim ama bir göz at zaman yolculuğuyla ilgili...
"Dexter" izlemeyi düşünmüyor değilim. Dahi bir katilin hikayesi.
"The Bigbang Theory" Esprileri müthiştir ve fizik dahilerini konu alır bir evin içinde yetişkinler için ve gerçekten müthiş esprileri vardır. Ben torrentten hd bölümlerini buldum. Çünkü düşük piksel izlemeyi hiç sevmiyorum. Seeder çok olduğu için ışık hızında iniyor istersen arşivlik istemezsende çöpe atıyorsun yani silebilirsin. Aa tabi harici diskin yoksa o kadar boyutu düzünelerce cdye sığdıramazsın söyleyeyim.
"Super Natural" Başlamayı düşündüğüm yegane dizi tam bir efsanedir kendisi..
Eğer karmaşık olmasını istemiyorsan yani daha sade şeyler istiyorsan Merlin ve Bakıcım bir Vampir sürükleyicidir. Gençlik dizileridir. Sevmediğim ama çok tutulan Vampir diaries diye bir dizi var belki sen seversin. Bu tür de Teenwolf'ü de ekleyeyim.

Şimdi kafana göre seçersin onları da dil geliştirmek için asıl meseleye geleyim. Ama bilmelisin ki gramer bilgisi yanında kelime ihtiyacı çok. Yani sık kullanılan ingilizce kelimeleri anlamlarıyla birlikte çıkart ve çalış. Ya da sözlük al. Şimdi altyazı izleyicilerinin çok tercih ettiği benim nefret ettiğim arayüzü bile kesinlikle berbat olan bs player var. Sebeplerine geleceğim.

İngilizce için diyorsan iki srt veya dat dosyasını da indirmen gerekiyor. Biri türkçe biri ingilizce altyazılarını yine programın içinden çağırıyorsun ben kurcalarken dakikada halletmiştim bu işlemleri.
Bsp iki altyazı seçeneği sunar ama KM Player gerçekten kalitelidir ve üç altyazı imkanı verir. Kullanımı basittir ve çok kullanışlı. Artı ve eksileri eğer bs player dan yapacaksan biri en üstte biri en altta olmalı çünkü üst üste yaparsan yazılar birbirine girer ama Kmplayerda bu yok. Gözüme çarpan pek bir piksel farkı olmasa da MPC player daha iyi ama mpc de anlattığım imkanlar yok. Benim tavsiyem iki dili birlikte izlemendir. Bana zor gelmiyor ama kardeşim 15 yaşında olmasına rağmen altyazı okumayı sevmiyor. Sen böyle değilsindir umarım çünkü hiç zor değil. Gomplayer veya Vlc hiç bulaşma.. Onların amacı ne çözemedim çünkü hiçbir yararlarını göremedim. Bazıları flv dosyaları açmaz ama kmplayer açıyor.

Aşağıda ki resimleri olayı daha çözememişken, kurcalerken yardım olsun diye çekmiştim o zamandan çıkarmıştım. Üstüste nasıl duruyor göstermek isterdim ama yeni format attığım ve ekran kartı sorunlu olduğu için gösteremeyeceğim malesef. Bir şey daha var. İki altyazıda biri önde gider. Ve bu daha iyidir. İki altyazıda aynı video için olmalı. Ve muhtemelen sen zaten altyazı indirmeyi filan biliyorsundur.

10609543_1533320806897820_1748554788746647472_n.jpg

10612581_1533324306897470_5122660348659788493_n (1).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı konuyu bende araştırmıştım :)
Sana tavsiye edeceğim yegane diziler. Zevkine göre seçersin.
"American Horror Story" Ben Asylum diyorum ama sen Coven, Freak Show.. sezonlarını seçebilirsin. Korku bana göre yok ama eğlenceli. Bir akıl hastanesinde geçiyor. Nazi deneyleri gibi deneyler yapan bir psikopat adamı var filan spoiler vermeyeyim.
"Breaking Bad" daha izlemedim o yüzden birşey söylemeyeceğim ama büyük ihtimal kimyayla ilgili ama başı bile seni sıkmaz.
"Doctor Who" İzlemedim ama bir göz at zaman yolculuğuyla ilgili...
"Dexter" izlemeyi düşünmüyor değilim. Dahi bir katilin hikayesi.
"The Bigbang Theory" Esprileri müthiştir ve fizik dahilerini konu alır bir evin içinde yetişkinler için ve gerçekten müthiş esprileri vardır. Ben torrentten HD bölümlerini buldum. Çünkü düşük piksel izlemeyi hiç sevmiyorum. Seeder çok olduğu için ışık hızında iniyor istersen arşivlik istemezsende çöpe atıyorsun yani silebilirsin. Aa tabi harici diskin yoksa o kadar boyutu düzünelerce cdye sığdıramazsın söyleyeyim.
"Super Natural" Başlamayı düşündüğüm yegane dizi tam bir efsanedir kendisi..
Eğer karmaşık olmasını istemiyorsan yani daha sade şeyler istiyorsan Merlin ve Bakıcım bir Vampir sürükleyicidir. Gençlik dizileridir. Sevmediğim ama çok tutulan Vampir diaries diye bir dizi var belki sen seversin. Bu tür de Teenwolf'ü de ekleyeyim.

Şimdi kafana göre seçersin onları da dil geliştirmek için asıl meseleye geleyim. Ama bilmelisin ki gramer bilgisi yanında kelime ihtiyacı çok. Yani sık kullanılan ingilizce kelimeleri anlamlarıyla birlikte çıkart ve çalış. Ya da sözlük al. Şimdi altyazı izleyicilerinin çok tercih ettiği benim nefret ettiğim arayüzü bile kesinlikle berbat olan bs player var. Sebeplerine geleceğim.

İngilizce için diyorsan iki srt veya dat dosyasını da indirmen gerekiyor. Biri türkçe biri ingilizce altyazılarını yine programın içinden çağırıyorsun ben kurcalarken dakikada halletmiştim bu işlemleri.
Bsp iki altyazı seçeneği sunar ama KM Player gerçekten kalitelidir ve üç altyazı imkanı verir. Kullanımı basittir ve çok kullanışlı. Artı ve eksileri eğer bs player dan yapacaksan biri en üstte biri en altta olmalı çünkü üst üste yaparsan yazılar birbirine girer ama Kmplayerda bu yok. Gözüme çarpan pek bir piksel farkı olmasa da MPC player daha iyi ama mpc de anlattığım imkanlar yok. Benim tavsiyem iki dili birlikte izlemendir. Bana zor gelmiyor ama kardeşim 15 yaşında olmasına rağmen altyazı okumayı sevmiyor. Sen böyle değilsindir umarım çünkü hiç zor değil. Gomplayer veya Vlc hiç bulaşma.. Onların amacı ne çözemedim çünkü hiçbir yararlarını göremedim. Bazıları flv dosyaları açmaz ama kmplayer açıyor.

Aşağıda ki resimleri olayı daha çözememişken, kurcalerken yardım olsun diye çekmiştim o zamandan çıkarmıştım. Üstüste nasıl duruyor göstermek isterdim ama yeni format attığım ve ekran kartı sorunlu olduğu için gösteremeyeceğim malesef. Bir şey daha var. İki altyazıda biri önde gider. Ve bu daha iyidir. İki altyazıda aynı video için olmalı. Ve muhtemelen sen zaten altyazı indirmeyi filan biliyorsundur.
Eki Görüntüle 23491 Eki Görüntüle 23492

Kardeşim sen beni mi takip etmişsin be? :D Aslında yazdığını okuyunca sevindim bende bunu yapan tek bi ben varım sanıyordum. :D

Bak mesela bu ekran görüntüsünde önceden almışım, cümle biraz garibime gittiğinden daha sonra incelemek için ekran görüntüsü almışım. :D

zSxQe7t.png

Evet bende BS Player sevmem zaten 2.altyazıyı ekleyince kendiliğinden çöküyordu program çok büyük bir eksiydi sonra "The KMPlayer" i keşfettim. :) Bilgisayarım bozukkende MX Player kullanıyordum telefondan.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı