Kolayca İngilizce öğrenme

jurisz

Picopat
Arkadaşlar, ingilizceyi konuşma seviyesine kadar öğrenmeyi çok istiyorum. Ne kadar yaparsam yapayım öğrenemiyorum. Taktiği var mı bu işin, ne tür şeyleri çalışayım, kelimeleri nasıl kendi hafizama yerleştirebilirim, taktik verebilecek var mı? En azından insanlarla az da olsa anlaşabileyim istiyorum.

Belki bir şeyler öğrenirim diye İngilizce şarkılara çevirmenlik yapıyorum ama o da işe yaramıyor.

Bir dili en iyi konuşarak öğrenirsin. Oyun oynuyorsan yabancı arkadaşlar edin beraber uzun süre oynayın yanında bir İngilizce sözlük bulundur sürekli cümle kurmaya çalış.

Arkadaşlar, ingilizceyi konuşma seviyesine kadar öğrenmeyi çok istiyorum. Ne kadar yaparsam yapayım öğrenemiyorum. Taktiği var mı bu işin, ne tür şeyleri çalışayım, kelimeleri nasıl kendi hafizama yerleştirebilirim, taktik verebilecek var mı? En azından insanlarla az da olsa anlaşabileyim istiyorum.

Belki bir şeyler öğrenirim diye İngilizce şarkılara çevirmenlik yapıyorum ama o da işe yaramıyor.

Kendini çok zorlama yapman gereken en öneli şey istikrarlı olmak. En mükemmel taktiğide bulsan eğer istikrarlı olmazsan öğrenemezsin. İstikrarlı olabilmek için de benim tavsiyem sevdiğin bir şey yapman olur. Örneğin oynayacağın oyunu İngilizce oynamak, İngilizce dizi izlemek gibi ama sadece bunları yaparak da öğrenmek biraz uzun sürebilir bunların yanında kendini çok zorlamadan biraz da oturup çalışman lazım. Temel bir gramer çok işe yarıyor bu yüzden YouTube'da FK language sıfırdan İngilizce serisinden günde 1 videoyu not alıp, örnekler yapıp öğrenebilirsin. Bunun dışında kelime öğrenmek için günde 15 - 20 dakika memrise uygulamasını kullanabilirsin. Son olarak günlük yazmak veya arkadaşların ile mesajlaşırken yapabildiğin kadar İngilizce mesajlaşmaya ya da direkt konuşmaya çalışabilirsin (FK Language'den öğrendiğin grameri bu şekilde uygulamaya çalış). Bak şunu unutma büyük ihtimalle bir süre sonra sıkılıp bırakmak isteyeceksin ve belki de bırakacaksın işte o zamanlarda en azından sadece yaparken eğlendiğin şeyleri İngilizce olarak yapmaya devam et ve bir süre sonra çalışmalara tekrar başla. Bu çalışmana bağlı olarak 3 ayda sürebilir 2 yıl da burada önemli olan devam edebileceğin kendini çok zorlamayacağın bir şekilde ilerlemek :). Kolay gelsin inşallah başarırsın.

Kendini çok zorlama yapman gereken en öneli şey istikrarlı olmak. En mükemmel taktiğide bulsan eğer istikrarlı olmazsan öğrenemezsin. İstikrarlı olabilmek için de benim tavsiyem sevdiğin bir şey yapman olur. Örneğin oynayacağın oyunu İngilizce oynamak, İngilizce dizi izlemek gibi ama sadece bunları yaparak da öğrenmek biraz uzun sürebilir bunların yanında kendini çok zorlamadan biraz da oturup çalışman lazım. Temel bir gramer çok işe yarıyor bu yüzden YouTube'da fk language sıfırdan İngilizce serisinden günde 1 videoyu not alıp, örnekler yapıp öğrenebilirsin. Bunun dışında kelime öğrenmek için günde 15 - 20 dakika memrise uygulamasını kullanabilirsin. Son olarak günlük yazmak veya arkadaşların ile mesajlaşırken yapabildiğin kadar İngilizce mesajlaşmaya ya da direkt konuşmaya çalışabilirsin (fk Language'den öğrendiğin grameri bu şekilde uygulamaya çalış). Bak şunu unutma büyük ihtimalle bir süre sonra sıkılıp bırakmak isteyeceksin ve belki de bırakacaksın işte o zamanlarda en azından sadece yaparken eğlendiğin şeyleri İngilizce olarak yapmaya devam et ve bir süre sonra çalışmalara tekrar başla. Bu çalışmana bağlı olarak 3 ayda sürebilir 2 yıl da burada önemli olan devam edebileceğin kendini çok zorlamayacağın bir şekilde ilerlemek :). Kolay gelsin inşallah başarırsın.

Teşekkürler birkaç ay sıkılmadan çalıştım en sonunda da bu konuyu açtım büyük ihtimalle bırakmayacağım öğrenmeyi çok istiyorum tavsiyelerin için sağ ol.

Teşekkürler birkaç ay sıkılmadan çalıştım en sonunda da bu konuyu açtım büyük ihtimalle bırakmayacağım çalışmayı cidden istiyorum çünkü öğrenmek tavsiyelerin için sağ ol.

Başarınca nasıl başardığın ile alakalı bir konu da açmanı tavsiye ederim :). (konu açarsan beni de etiketleyebilirsin :))

Bir dili öğrenmek istiyorsan o dilin filmlerini izle demicem o da etkili ama bir dili öğrenmek için o dile maruz kalman lazım o dili duyman konuşman diyalog kurman lazım film izle ama önce türkçe sonra öğrenmek istediğin dilde sonra türkçe alt yazılı şekilde günlük hayatta kullan telefonunu kullandığın uygulamaları eğer latin alfabesiyse öğrenmek istediğin dil o dile çevir yani kısacası o dile maruz kalmaya çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı