Kolon ve duvar arasında çatlak var

Resim attım. Duvar ile kolonun aynı şekilde ilerlediği yerde tam kolon ile duvar arasında. Daha önce 4.3 ve 4.2 deprem olmuştu. Toprak azıcık kaymış olabilir ilçe dağa kurulu. Ama temel bazı yerlerde 1 metre bile olmazken bizim bina da 10 metre var.
Resimleri gördüm. Bunlar ciddi bir şey değil. Boyada meydana gelmiş deformasyon. Çatlak bile sayılmaz. Boya açılmamış bile. Minimal yer oynamalarında falan olabiliyor bu tarz şeyler.

Bizim depremden sonra evden oluşan çatlağı koyuyorum. Bu bile önemli bir çatlak değil. Dediğim gibi ufak sallantılar, yer kaymalarından meydana gelmiştir. Miktarı artarsa boya yaptırırsınız eve.

Dosya Ekleri

• 20230215_235028.jpg
    20230215_235028.jpg
    51,6 KB · Görüntüleme: 188
Resimleri gördüm. Bunlar ciddi bir şey değil. Boyada meydana gelmiş deformasyon. Çatlak bile sayılmaz. Boya açılmamış bile. Minimal yer oynamalarında falan olabiliyor bu tarz şeyler.

Bizim depremden sonra evden oluşan çatlağı koyuyorum. Bu bile önemli bir çatlak değil. Dediğim gibi ufak sallantılar, yer kaymalarından meydana gelmiştir. Miktarı artarsa boya yaptırırsınız eve.

Hocam sizde ki çatlaklar çok büyük.
Peki bende ki çatlağın sebebi boya kalitesi mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı