Kolum çıktı

EREN SATAR

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Manisa
Hocalar zar zor yazıyorum. Bugün okulda basketbol oynarken kolum çıktı. Apar topar hastaneye götürdüler. Çok kötüydü aşırı derecede ağrıyor ve acıyordu. Neyse kolumu taktılar rahatladım şu an evdeyim. Sağ kolum olduğu için şu an alçı (bandaj) da. Ne yemek ne tuvalet ne oyun ne ders bütün işlerde zorlanıyorum. Bu verdikleri şeyi takmasam sıkıntı olur mu? Hala ağrı var ama böyle yaşamak çok zor.

Hocalar zar zor yazıyorum. Bugün okulda basketbol oynarken kolum çıktı. Apar topar hastaneye götürdüler. Çok kötüydü aşırı derecede ağrıyor ve acıyordu. Neyse kolumu taktılar rahatladım şu an evdeyim. Sağ kolum olduğu için şu an alçı (bandaj) da. Ne yemek ne tuvalet ne oyun ne ders bütün işlerde zorlanıyorum. Bu verdikleri şeyi takmasam sıkıntı olur mu? Hala ağrı var ama böyle yaşamak çok zor.

Oynamasaydın. Tak demişler tak işte.

O taktıkları şey ani hareket etmemeniz için. Onu çıkardığınızda herhangi bir şey için refleks gösterip ani hareket ettirirseniz kolunuz tekrar çıkabilir. Kalıcı hasar da alabilir.

Teşekkür ederim.
Hocam 16 yaşındayım lise 2'deyim tamamen geçmesi ne kadar sürer bilginiz var mı?
Bir de okula gideceğim pazartesi günü işim zor.

Oynamasaydın. Tak demişler tak işte.

Ben orada insan gibi sordum şu an kötü haldeyim sen oynamasaydın o zaman diyorsun yaptığın doğru bir şey değil yine de teşekkürler dostum.
Çok uzun sürmez. Ağrının tamamen geçmesi 1-2 hafta sürer ancak psikolojik olarak çekineceksiniz bir süre her şeyden.
Evet hocam bir daha spor ile ilgili hiç bir aktivite de bulunmayı düşünmüyorum
😐

Ben orada insan gibi sordum şu an kötü haldeyim sen oynamasaydın o zaman diyorsun yaptığın doğru bir şey değil yine de teşekkürler dostum.

Evet hocam bir daha spor ile ilgili hiç bir aktivite de bulunmayı düşünmüyorum
😐
Çekingen olma, iyileşme sonrası fizik tedavi uzmanına görünebilirsin. Sana çeşitli egzersizler verir kolunu güçlendirirsin. Yaşın genç hem büyüme ve gelişme dönemin devam ediyor hızlı iyileşirsin ve uzman yardımıyla kolay atlatırsın.

Geri
Yukarı