Kolumu nasıl güçlendirebilirim?

• Konuyu başlatan Silinen üye 185173
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 2B
S

Silinen üye 185173

Ziyaretçi
Selamlar, spor salonuna gidip orada kas çalışmak istemiyorum tamamen evde kendimi geliştirmek istiyorum elimde 10 kiloluk bir dambıl ve yay var ekstra alet ve protein tozu vs alabilirim 17 yaşındayım. Kollarımı güçlendirmek istiyorum ve gögüs çıkarmak istiyorum (boyum 1.80'in üzerinde kilom 70+ idi şu an tam hatırlamıyorum) amacım ağır bir işte çalışırsam falan zorlanmamak hangi hareketleri yapmalıyım? Nasıl beslenmeliyim? Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Yay tam olarak buna benziyor, dambıl'ı biliyorsunuzdur zaten.

Evde zor ve verimli olmasa da belirli düzey gelişilebilir. Baran Kalaycı - Ege Fitness - Shredded Brothers ve Ağırsağlam Youtube kanallarına göz atmanı ve gerekli bilgileri-antreman çeşitlerini-beslenme önerilerini araştırmanı öneririm. Konu çok derin ve uzun. Yazmakla bitmez :)

NOT: Supplement almana asla gerek yok. Para harcayıp motive de olurum diyorsan başka. İnsan 300TL'e Whey alınca ve her kullandığı shake 5TL civarı olunca gaza geliyor ve daha motive oluyor ama gerçek dünya koşullarında vücut gelişimine etkisi en doğru takviyeleri en doğru kullanımda bile + olarak etkisi %10'u geçmiyor, araştırmalarla sabit.

Gittiğim salonda 9 ayda sağlam vücut yapmış birisi vardı, yediği yiyecekleri yazayım. Her gün 600 gram dana, 300 tavuk eti, hindistan cevizi yağı, özel bir tuz kullanıyordu (unuttum onu açıkçası) Bayağı masraflı iş; ben 5 ay gittim sadece vücudumda sertleşme ve dizindeki menisküs zedelenmesi düzeldi, ben göğüs küçültmeye uğraştığım için dambıl hareketleri yapıyordum, büyütmek istiyenlere benchpress yaptırıyorlardı.

1022115.jpg

Protein tozu al günde 3 servis kollarına sür dambıl falan çalışmana gerek yok tozu sür gelişir.

Ya dostum protein tozu falan alabilirim diyorsun protein tozunu ne zannediyorsunuz iksir falan mı anlamıyorum gerçekten. 😡

Protein tozu alacağına o paraya tavuk al. Tavukta da protein var. :)

Ayrıca göğüs çıkartmak istiyorum falan diyorsun eğer sadece göğüs ve kol çalışırsan 50 Yaşını görmeden kambur olursun vücudu dengeli çalıştırmak çok önemli. Göğüs çalışırken ön omuz da aktif olur ve o kas grubu eğer arka omuzu çalıştırmaz isen omuzları öne doğru çeker ve bu görüntü de inan bana çok kötü gözüküyor estetik açısından. (Sağlık konusuna girmiyorum bile.)

Özet: Vücudu dengeli çalış sadece göğüs kol basma, protein tozu yerine tavuk al. :)

(Ayrıca konu yanlış yerde.)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı