Kombi sigortası cızırtı yapıyor

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, kombi sigortası cızırtı yaptığı için sigortayı değiştirdim resimdeki Siemens sigortadan aldım ve taktım ama kombi devreye girdiği ilk 2-3 saniye cızırtı yapıyor güçlü bir şekilde sonrasında az cızırtı yapıyor. Kombi boşta çalışırken cızırtı yok, elektrikçiden alırken ambalajda falanda değildi internetten araştırdığımda Siemens sigortaların çok fazla çakması olduğunu gördüm. Evden çıkarken artık sigortayı indirmekten bıktım bir çözüm öneriniz varsa teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 2D3C4022-0BE2-4F6D-9DCA-6EFB5B2F094E.jpeg
    2D3C4022-0BE2-4F6D-9DCA-6EFB5B2F094E.jpeg
    87 KB · Görüntüleme: 98
Merhaba. Sigorta yeni ve kombiye uygun amper değeriyle seçilmişse, bu sigortanın iç sıkıntısından ziyade elektrik tesisatında bir sıkıntının olabileceği düşünülerek mutlaka yetkili elektrikçiyle gerekli incelemeler yapılmalıdır. Örneğin bu tesisatta gevşek çalışan nötr barası, kombi ilk çalışırken buna dolaylı neden olabilir. Ancak elektrik tesisatı sıkıntısı olmadığı sorunun yine devam ettiği anlaşıldığında kombinin kontrol edilmesi için kombinin yetkili servisi de kombi kontrolü için çağırılmalıdır. Bu şekilde sorunlu olarak kullanmanız çok doğru olmayıp kısa zamanda bu sorunu ortaya çıkarıp bu sesleri mutlaka giderebilmeniz gerekiyor. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı