Kombi tipi nasıl anlaşılır?

gargantua

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, evimde kullandığım bir kombi var ve şu anda değiştirmek istiyorum. Ancak önemli bir sorun var: Kombinin konvansiyonel mi yoksa yoğuşmalı mı olduğunu bilmiyorum. Bunu şu sebepten soruyorum: Eğer konvansiyonel ise ve ben yoğuşmalı alırsam, tesisatta düzenlemeler olması gerekiyormuş ve bu can sıkıcı bir süre olabilir.
Ne dersiniz? Kombi konvansiyonel mi yoksa yoğuşmalı mı bunu nasıl anlarım?

Teknik servisi aramışken yoğuşmalı almam durumunda ne gibi değişiklikler yapılması gerektiğini de bunun size ne kadar zaman ve bütçeye mal olacağını da sorsaydınız. Bilmiyor olmakla birlikte bana çok mantıklı gelmedi değişiklik.

Arkadaşlar merhaba, evimde kullandığım bir kombi var ve şu anda değiştirmek istiyorum. Ancak önemli bir sorun var: Kombinin konvansiyonel mi yoksa yoğuşmalı mı olduğunu bilmiyorum. Bunu şu sebepten soruyorum: Eğer konvansiyonel ise ve ben yoğuşmalı alırsam, tesisatta düzenlemeler olması gerekiyormuş ve bu can sıkıcı bir süre olabilir.
Ne dersiniz? Kombi konvansiyonel mi yoksa yoğuşmalı mı bunu nasıl anlarım?
eğer evin 250-300 metrekare ise yoğuşmalı kombi al. Eğer değilse hiç gerek yok. Kombinin yoğuşmalı olduğunu altındaki boru adedinden anlarsın. Konvansiyonel kombilerde 4 adet tesisat borusu bağlıyken yoğuşmalı kombide daha farklı bağlantı şekli oluyo. her iki tür kombi kullanan biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; yoğuşmalı kombi kullandığım zaman doğal gaz faturası daha fazla geliyodu. Şu anda konvansiyonel kombi kullanıyorum 50TL daha az fatura geliyo. 250-300 metrekare altındaki evler için asla elverişli değil.

Merhabalar dostum E.C.A. çağrı merkezinde çalışıyorum. Kombinin a dan z ye kadar herşeyini biliyorum. Kombinin yoğuşmalı olup olmadığını altında ki beyaz&gri (çamaşır makinasının borusuna benzeyen) tırtıklı boru var mı yokmu diye kontrol ederek anlayabilirsin. Yoğuşmalı kombiler de yoğuşma borusu olur, bahsettiğim boru. Ek olarak bir tesisat da değişiklik yapmana gerek yok. Sadece yoğuşma borusunun giderini yapmanız gerekir. Kapalı bir gidere bağlı olması gerekiyor yoğuşma borusunun.

Teknik servisi aramışken yoğuşmalı almam durumunda ne gibi değişiklikler yapılması gerektiğini de bunun size ne kadar zaman ve bütçeye mal olacağını da sorsaydınız. Bilmiyor olmakla birlikte bana çok mantıklı gelmedi değişiklik.
Sordum, ayrıca almak istediğim markanın yetkili satıcısını buldum. Bu satıcı, aynı zamanda Bursagaz'ın tesisat konusunda yetkilendirdiği bir firma. Bu konuda geniş bir bilgi talep ettim kendilerinden, dönüşleri olduğunda tekrar burada paylaşacağım.

eğer evin 250-300 metrekare ise yoğuşmalı kombi al. Eğer değilse hiç gerek yok. Kombinin yoğuşmalı olduğunu altındaki boru adedinden anlarsın. Konvansiyonel kombilerde 4 adet tesisat borusu bağlıyken yoğuşmalı kombide daha farklı bağlantı şekli oluyo. her iki tür kombi kullanan biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; yoğuşmalı kombi kullandığım zaman doğal gaz faturası daha fazla geliyodu. Şu anda konvansiyonel kombi kullanıyorum 50TL daha az fatura geliyo. 250-300 metrekare altındaki evler için asla elverişli değil.
Ev 80 metrekare hocam. Yoğuşmalı kombilerde daha yüksek bir verim oluyor diye biliyorum. Paylaştıklarını göz önünde bulunduracağım.

Sordum, ayrıca almak istediğim markanın yetkili satıcısını buldum. Bu satıcı, aynı zamanda Bursagaz'ın tesisat konusunda yetkilendirdiği bir firma. Bu konuda geniş bir bilgi talep ettim kendilerinden, dönüşleri olduğunda tekrar burada paylaşacağım.

Ev 80 metrekare hocam. Yoğuşmalı kombilerde daha yüksek bir verim oluyor diye biliyorum. Paylaştıklarını göz önünde bulunduracağım.
Tamamen pazarlama stratejisi. Ancak büyük evler için verimli oluyo buharlaşan suyu yoğuşturup tekrar çeviriyo. Küçük dairelerde faydası olmayıp faturaya zararı bile oldu.

Tekrardan merhaba, bugün itibariyle kombi değiştirme süreci tamamlandı. Kombiyi değiştirdikleri an hemen devreye aldılar. Kombi markası ve tipi değişik olduğu için Bursagaz ile tesisat konusunda bir proje süreci işletiliyor. O da tamamlanınca, marka gelip garantiyi başlatacak ve süreç tamamen sonuçlanmış olacak. Kombi bedeli, montaj ve proje bedeli hepsi içinde 5750 tl. Marka ismi paylaşmıyorum. Bilgisi olmayanlar bilgilenirler diye bunları yazmak istedim.
Sağlıcakla kalın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı