Kombiye oda termostatı almak için öneri

KadirElvan

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler,
Ben oda termostatı almak istiyorum. İnternette araştırdığım ve edindiğim bilgiye göre iki tür oda termostatı var. Modülasyonlu ve on/off kontrollü. Kombi markam daikin condense marka bir ürün bende sitesine baktığımda Full alev modülasyonu var yazıyor. Birkaç yerden cihazımın modülasyon özelliğinin olmadığını öğrendim ama emin olamadım o yüzden sizden destek istiyorum iki tane cihaz arasında kaldım on/off olan general HT500 set modeli ve modülasyonlu olan warmhause recowa modeli hangisini almam daha iyi olur. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler,
Ben oda termostatı almak istiyorum. İnternette araştırdığım ve edindiğim bilgiye göre iki tür oda termostatı var. Modülasyonlu ve on/off kontrollü. Kombi markam daikin condense marka bir ürün bende sitesine baktığımda Full alev modülasyonu var yazıyor. Birkaç yerden cihazımın modülasyon özelliğinin olmadığını öğrendim ama emin olamadım o yüzden sizden destek istiyorum iki tane cihaz arasında kaldım on/off olan general HT500 set modeli ve modülasyonlu olan warmhause recowa modeli hangisini almam daha iyi olur. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
Yaklaşık 2 sene önceye kadar kullanıyordum. Ama iki farklı model denedim. 1 Kış götürdüler. Bu yüzden Termostatik vanaya geçtim. 2 Sezon kullandım, memnun kaldım. Kombiden ayarlayıp odanın ısısını vanaya göre ayarlamak daha iyi geldi. Termostat kullanırken sürekli kombinin ateşleme sisteminde problem olmaya başlamıştı. Bu yüzden alırken bunları göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim. Direk on/off sistemli alabilirsin. Belirli bir dereceye ayar yapıyorsun o ayarın belirli miktar altına veya üstüne çıktığında kombinin ateşlemesini başlatıyor veya durduruyor.

Cosa Akıllı Oda termostatı kullanıyorum 3-4 yıldır ve gayet de memnunum. Araştırmanızı öneririm. Tayin sebebiyle birçok farklı marka ve model kombi ile kullandım. Bir sıkıntı yaşamadım.

general ht150 seti kullanmaya başladım.

oda sıcaklığı 21.5 derece üzeri üşümüyoruz bunu tespit ettim

ayar adımı 0.5 derece olması kötü. ben de kalibre ayarından 0.2 eksilttim yani 21.7'yi 21.5 görüyor.

hizteresiz diye bir ayar var. kombi oda sıcaklık çalışma aralığı

pozitif +0.1 yaptım negatif ise -0.3 yaptım istenilen sıcaklığı 21.5 yaptım.

yani 21.2 derecede kombi çalışacak 21.6 ya gelince kombi komple kapanacak

2-3 günde bayaa tasarruf yaptım. neden mi havalar soğumaya başladı akşam üzeri açıyordum sabah kapıyordum şimdi hiç müdehale etmiyorum gece 21.2 nin altına düşerse otomatik açıyor ve kapıyor. elektrik ise cabası

sonuç kesinlikle öneririm...

General HT150 seti kullanmaya başladım.

Oda sıcaklığı 21.5 derece üzeri üşümüyoruz bunu tespit ettim

Ayar adımı 0.5 derece olması kötü. Ben de kalibre ayarından 0.2 eksilttim yani 21.7'yi 21.5 görüyor.

Hizteresiz diye bir ayar var. Kombi oda sıcaklık çalışma aralığı

Pozitif +0.1 yaptım negatif ise -0.3 yaptım istenilen sıcaklığı 21.5 yaptım.

Yani 21.2 derecede kombi çalışacak 21.6 ya gelince kombi komple kapanacak

2-3 günde bayağı tasarruf yaptım. Neden mi havalar soğumaya başladı akşam üzeri açıyordum sabah kapıyordum şimdi hiç müdehale etmiyorum gece 21.2'nin altına düşerse otomatik açıyor ve kapıyor. Elektrik ise cabası

Sonuç kesinlikle öneririm...

Teşekkürler değerli bilgiler için peki ben bu ayarları nereden yapabilirim HT500 set, n ayarlarında glife uygulamasında sadece kalibrasyo ayarı var pozitif negatif ayar nasıl yaptın acaba

Ht150 de kapama tusuna basip kapiyoruz. Sonra acma tusuna uzun basinca ayar menuleri geliyor. Oradan ayar yapiyoruz. Sizin cihaz modelinin de bu sekilde ayarlari vardir klavuzunu inceleyiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı