Komşu 80 Mbps alabiliyorken en fazla 44 Mbps alabilmek

Yer
Ankara
Daha fazla  
Mevcutta altyapım Türk Telekom ve müşteri hizmetlerine göre 81 Extranet, TurkNet gibi altyapı sorgulamalarında da 75 çıkıyor. Alt komuşumun şu an da modem hat değerlerinde download hat değeri 80 ve benim ise fotoğrafta görüntülendiği gibi. 16'lık paketten 50'lik pakete geçiş yaptım altyapısal olarak rahat rahat kullanmam gerekiyorken modem hat değerlerinde maksimum 44'ü desteklediği için maalesef kullanım sağlayamıyorum. Nasıl 50 olarak tam verim alabilirim? Çünkü alt komşum cayır cayır hat değersel olarak 80'i rahatlıkla alıyor.

Screenshot_7.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha yüksek tarifeye geçip deneyebilirsiniz. 75 Mbps gözüküyorsa daha fazla da alabilmeniz gerekiyor. Port farkı da olabiliyor.

Mevcutta altyapım Türk Telekom ve müşteri hizmetlerine göre 81 Extranet, TurkNet gibi altyapı sorgulamalarında da 75 çıkıyor. Alt komuşumun şu an da modem hat değerlerinde download hat değeri 80 ve benim ise fotoğrafta görüntülendiği gibi. 16'lık paketten 50'lik pakete geçiş yaptım altyapısal olarak rahat rahat kullanmam gerekiyorken modem hat değerlerinde maksimum 44'ü desteklediği için maalesef kullanım sağlayamıyorum. Nasıl 50 olarak tam verim alabilirim? Çünkü alt komşum cayır cayır hat değersel olarak 80'i rahatlıkla alıyor.

Eki Görüntüle 1746872

Sorun sizde değil de Türk Telekom paketinizde olma şansı var mı? Zaten 50 Mbps'lik paket almışsınız 50 Mbps'lik paketin neredeyse çoğunu veriyor.

Daha yüksek tarifeye geçip deneyebilirsiniz. 75 Mbps gözüküyorsa daha fazla da alabilmeniz gerekiyor. Port farkı da olabiliyor.

Hocam arkadaşın altyapısı 75Mbps destekliyor, modeme gelebilecek en yüksek değer 44Mbps daha yukarısını sağlayamazlar, benim modeme çektiğim birkaç ayar sonucu bu değer düşmüştü fakat bu değer genellikle bina kablolaması ve port ile alakalı o zaman bana Max 21Mbps sağlayabiliyorlardı 35'lik paket kullanmama rağmen.

Teknik olarak bir binada ortalama bir maksimum değer alması gerek dairelerin. Bir VDSL kullanıcısı olarak 50Mbps paketi kayıpsız kullanmanız zaten pek mümkün değil. Sizin yapmanız gereken Turk Telekom'u arayıp hızını 75Mbps'e çıkartmanız olacaktır. Bunu yaptığınız halde hızınız 44Mbps civarında kalırsa buraya gelip tekrar destek isteyebilirsiniz.

Port ile de alakalı olabilir mi? Aynı apartmanda ise genelde aynı tip kablolama yapılır.

Sorun sizde değil de Türk Telekom paketinizde olma şansı var mı? Zaten 50 Mbps'lik paket almışsınız 50 Mbps'lik paketin neredeyse çoğunu veriyor.
Hocam anlatmak istediğim şey de tam olarak şu alt komşumun modem hat değerlerinde 80 çıkıyorken üst tarafında olmama rağmen benim neden 44 çıkıyor. Aynı bina sadece bi üst katlarındayım normalde o modem hat değerleri bende olsa rahat rahat kullanabiliyorum zaten.

Teknik olarak bir binada ortalama bir maksimum değer alması gerek dairelerin. Bir VDSL kullanıcısı olarak 50Mbps paketi kayıpsız kullanmanız zaten pek mümkün değil. Sizin yapmanız gereken Türk Telekom'u arayıp hızını 75Mbps'e çıkartmanız olacaktır. Bunu yaptığınız halde hızınız 44Mbps civarında kalırsa buraya gelip tekrar destek isteyebilirsiniz.

Hocam aynı durum bana olmuşdu Telekom ekipleri gelip kontrol etmişti arıza kaydı falan bırakılmıştı onlarda alınabilecek en yüksek değerin bu olduğunu söylemişlerdi altyapım 50 desteklediği halde müşteri hizmetleride hızı arttıramıyordu 35'lik paket kullanmama rağmen Max 21 sağlanabiliyordu ya kablolama ya da portlarla ilgili bir sorun var diye düşünüyorum ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı