Komşu 80 Mbps alabiliyorken en fazla 44 Mbps alabilmek

Hocam aynı durum bana olmuşdu Telekom ekipleri gelip kontrol etmişti arıza kaydı falan bırakılmıştı onlarda alınabilecek en yüksek değerin bu olduğunu söylemişlerdi altyapım 50 desteklediği halde müşteri hizmetleride hızı arttıramıyordu 35'lik paket kullanmama rağmen Max 21 sağlanabiliyordu ya kablolama ya da portlarla ilgili bir sorun var diye düşünüyorum ben.

Binanızdaki altyapı çok mu eski eğer eski ise böyle bir şeyin yaşanması normal. Fakat böyle deyincede komuşunuz da size benzer bir değer alması lazım bu işte bir iş var.

Uzun kabloyu odanın etrafına yayınca güncel hat değerleri böyle oldu.

Dosya Ekleri

• Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    25,8 KB · Görüntüleme: 50
Binanızdaki altyapı çok mu eski eğer eski ise böyle bir şeyin yaşanması normal. Fakat böyle deyincede komuşunuz da size benzer bir değer alması lazım bu işte bir iş var.

Hocam benim sorunumun sebebi modeme yaptığım birkaç ayardı, bu ayarlar stabiliteyi arttırmak için alınabilecek en yüksek hızı düşürüyordu arkadaşın sorununun ben ya port ya da kablolar ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

Hocam benim sorunumun sebebi modeme yaptığım birkaç ayardı, bu ayarlar stabiliteyi arttırmak için alınabilecek en yüksek hızı düşürüyordu arkadaşın sorununun ben ya port ya da kablolar ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

Bence de kablolar ya çok eski ya da modeminde bir sıkıntı var. Ya da modem de eski olabilir.

Müşteri hizmetlerine durumu anlatın arıza kaydı açsınlar.

Bir güncelleme yaptıklarını ve değişiklik olmazsa arayın arıza kaydı açalım dediler mevcut hat değerlerim böyle arayıp arıza kaydı açtıracağım maalesef.

Konu çözüme kavuşmuştur saha ekibinde ki arkadaş evime gelerek ölçümleri yaptı ve 44 geldiğini söyledi ama alt dairemizde ki komşumuzunda 76-78 aldığını söyleyerek birlikte saha dolabına gittik ve oradan işlemler sağladı. Daha sonra binamıza bağlı olan kutudan da işlemler sağlayarak olayı çözüme kavuştur.
Mevcut hat değerlerim ektedir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    31,9 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    26,7 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı