Komşum bana büyü yapabilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam büyü ne ya? Öyle bir şey yok. Dini inanca sahip olduğunuz için beyniniz olaylar arasında bağlantı kurmaya çalışıyor ve bu bağlantılar ne kadar mantıksız olursa olsun inancınız bu mantıksızlığın üstünü örtüyor. İnanmayın. Siz inandıkça gerçek gelecek. Gerçek geldikçe daha da çok inanacaksınız. İnancın bataklığı böyle zaten.
@Erenla Eğer müslümansanız veya dini inancınız varsa, büyü diye bir şey var ve evet biri size büyü yapabilir. Bundan korunmak da oldukça basit. Büyü diye bir şey yok demek yerine büyünün varlığına inanmıyorum diyebilirsiniz arkadaşlar. Büyü diye bir şey yok dediğiniz zaman kesin olarak olmadığına kanıt olarak bir şey görmüşsünüz gibi oluyor çünkü.
Olmadığına kanıt göstermem gerekmiyor hocam. Olduğunu iddia edenin kanıt göstermesi gerekiyor.

Müslüman'ım hocam sadece ibadetlerimi yapmıyorum insan nedense inanmak ta istemiyor.
Müslümansanız dediğim gibi çözümü çok basit. Fatiha, Nas, Felak ve Ayetel kürsi surelerini zaman buldukça okuyun ve dua edin. Lütfen inanmayan arkadaşlar bu yazdığıma cevap vermesin, yardımcı olmaya çalışıyorum.

Olmadığına kanıt göstermem gerekmiyor hocam. Olduğunu iddia edenin kanıt göstermesi gerekiyor.
Her şeye somut kanıt gerekir mi bu dünyada?

Müslümansanız dediğim gibi çözümü çok basit. Fatiha, Nas, Felak ve Ayetel kürsi surelerini zaman buldukça okuyun ve dua edin. Lütfen inanmayan arkadaşlar bu yazdığıma cevap vermesin, yardımcı olmaya çalışıyorum.
Hocam neden bu tür triplere girdiniz anlamıyorum, ben de müslümanım zaten. Bana göre Dünya üzerinde yaşayan hiçbir varlık doğaüstü güçlere erişemez. Bu güç yalnızca tanrıya mahsustur. Peygamberlerin yaptığı mucizelere dönün bir bakın, hangisi ''Ben ol dedim ve oldu'' der? Her bir mucize de Peygamberler Allah'a dua eder ve tanrı da bu mucizeyi gerçekleştirir yani elçilerin bile böyle bir yeteneği yokken normal bir insan nasıl doğaüstü bir güce erişebilir?

Arkadaşlar merhaba eskiden aşırı tutkun olduğum hemen altımdaki komşum vardı yakındık bir aralar sonrasında sebepsiz yere küstük eskiden bana millete yaptığı büyüleri ve onun gerçekleştiğini söylerdi ve gerçekten de olurdu kanım donardı onu dinlerken.
Geçen sene başımıza kötü bir olay geldi can konusunda bunlardan şüphelenmiştim alakaları yoktu ama olabilir mi diye.
Bu konuyu açacaktım geçen senede açmadım şimdi gene şüphelenmeye başladım nedenine gelirsek bu arkadaş anlattığı büyü yapan kişiyi geçenlerde evine davet ettiğini gördüm bizim binaya girmişti yani acaba benimle uğraşıyor mu diye düşündüm.

Arkadaşlarım ben bu tür büyü işlerine inanmıyorum çünkü bunları kimse hayrına yapmıyor bilimde zaten kanıtlanmadı bu olaylar ama insan işte olur mu ki diye düşünüyor başınızı ağrıttım cevap veren yardımcı olan herkese müteşekkirlerimi sunuyorum.
Büyü diye bir şey YOK.

Bu moderatör gelsede konuyu kilitlese keşke.

Her büyü yok diyene beğenmedim atan arkadaş, tamam en büyücü sensin ya.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı