Komşumu şikayet etsem nasıl bir süreç olur?

Kilavuzz"

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
İyi forumlar arkadaşlar,
Üst kat komşumuz kiracı, biz de öyleyiz. Sorun şu, bir yıl önce tuvaletin tavanı damlattığı için kendilerine yaptırmalarını söyledik. İşçi geldi baktı, onların WC'nin fayans kenarlarına slikon çekince sorun düzeldi. Birkaç ay önce yine aynı sorun oldu, yine WC ama bu sefer de esmen nizah ederek zorla yaptırdık. 180 lira masraf tuttu, 100 lirasını bir de biz verdik.

Ev sahipleri bu duruma karışmıyor. Bu sefer banyonun tavanı akıyor. 2 gün önce dişlerimi fırçalarken üst katın banyo gider kısmından sert bir şekilde su dökülme sesi geldi. Daha sonra oradan damla damla su akmaya başladı. Ben bunu kendilerine söylemedim bile. İftira atıyor yaptırmak için derler diye. İnsan gibi mesaj attım, damlayan kısmı videoya çekip. Bakın burasının durumu böyle oldu, artık ben de çekinir oldum sizle bu durumdan dolayı muhatap olmaya, yasaklar bitince burayla bir ilgilenelim. Ama üst katımızın babası yaptırmam, ilgilenmem, ben bu eve 750 lira kira ödüyorum. Bir de ikide bir bu masrafla mı uğraşacağım falan yaptı. Ben cebinden para çıkan tek insanın kendilerinin olmadığını söylesemde nafile. Kendi tavanları da akıyormuş yok bina tek hatmış o zaman en üst kat da para ödesin saçmalıyorlar. Bina 3 katlı bizim her katta 2 daire var. Pardon ama kendi tavanında damlatıyorsa çık yukarıya konuş? Benim sorunumun senin tavanınla ne alakası var?

Bunlar daha önceki çıktıkları 2 evden de sorunlu ayrılmışlar. Zaten videom var, tavanım akıyor, yaptırmam diyor. Ev sahipleri de karışmam, ben yaptırmam diyormuş. Şimdi biz mağdur durumdayız. Şikayetçi olsam nasıl bir süreç olur? Adamlar birkaç ay sonra taşınacağız zaten falan yapıyorlar bir de sinir bozuyorlar taşıncaksan şimdi taşın kardeşim. Beni mağdur etmek zorunda mısın?

Taşınacaklarsa böyle insanlarla ha iyi ha kötü ayrılmışsın. Çağır polisi hocam, böylelerine müstahak.

Yaptırmazlarsa çağıracağım şikayetçi olacağım. Dava etmeyi bile düşünüyorum. İnsanlıktan anlamazlar ama ben bunlara tazminat davasıda açmak istiyorum. Evime zarar vermiş sayılıyorlar mı acaba?🤔

Geri
Yukarı