Komşumun interneti belli zamanlarda gidip geliyor

SIRINDOSCARF

Kilopat
Yer
BURSA-BANDIRMA
Daha fazla  
Bizim internet tarifemiz bitince taşınana kadar internet almayacağız. Haliyle komşudan internet istedik ama belli zaman aralıklarıyla veya rastgele internet bağlantısı kopuyor. Bunun sebebini anlayamadım. İşin garip kısmı internet 10 MB/s hızına erişebiliyor yaklaşık ve internetin olmadığı zamanlarda internetin ismi gözüküp inrernet yok güvenli yazısı çıkıyor. Acaba neden olduğuna dair bir bilginiz var mı?

Bizim internet tarifemiz bitince taşınana kadar internet almayacağız. Haliyle komşudan internet istedik ama belli zaman aralıklarıyla veya rastgele internet bağlantısı kopuyor. Bunun sebebini anlayamadım. İşin garip kısmı internet 10 MB/s hızına erişebiliyor yaklaşık ve internetin olmadığı zamanlarda internetin ismi gözüküp inrernet yok güvenli yazısı çıkıyor. Acaba neden olduğuna dair bir bilginiz var mı?

Hocam eğer modemden uzaktaysanız kopukluklar olabilir ve komşunuzun modemi eski bir modem ise güvenlik sorunları var diyebilir.

Hocam eğer modemden uzaktaysanız kopukluklar olabilir ve komşunuzun modemi eski bir modem ise güvenlik sorunları var diyebilir.

İnternet sorun çıkartmasın diye tam alt kattaki komşunun modeminin üstüne kasalı PC'yi koydum eve interneti dağıtsın diye haliyle internet gidince oda gidiyor haliyle. Açıkçası modemlerini görmüştüm modelini bilmiyorum ama eski bir modem değildi galiba.

Cidden ben bu işi çözemedim. Yan komşununda internetini aldık oda aynı. Bir kendi internetimiz varken sorun yaşamıyorduk.

Eski tip modemlerde bu tarz sıkıntılar olabiliyor. Bazen de altyapı sorunları olabilir. Örneğin verilen internet hızını altyapı desteklemezse bu sorun olabilir.

Açıkçası ben bu hızı gerçekten aldım oradan biliyorum. Açıkçası sebebini anlayamadım. Ve tek internettede olmuyor bu olay. Yan komşu alt komşu aynı. Cihazda sorun var desem oda değil çünkü önceden gayet de iyi bağlanıyordu. İşin içinden çıkamadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı