Kondisyon Arttırma

onur eymen

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Normalde 70 ila 80 dakika sağlam mücadeleyi kaldırabiliyorum ama sonrasında gelen yorgunluk beni bitiriyor. Maç bittikten sonra ise daha feci oluyor. Oturduğum bölgede bisiklet, yüzme vb. bir çok imkanım var. Sizce faydası dokunurmu?
Not: Stoper ila defansif orta saha oynuyorum. (Rakibe göre değişiyor.)

Hücuma desteğe çıkıyor musunuz bilmiyorum fakat sizinki kondisyondan çok dayanıklılık sorunu gibi. Bisiklet işe yarayabilir fakat yüzme daha etkili olabilir.

Sigara kullanıyorsan bırakmanı öneririm. Öte yandan yine kullanıyorsan ekmek ve şeker tüketimini de sıfıra indirirsen, sebze vesaire yersen en fazla bir ay içinde gözlemlenebilir bir şekilde kondisyon artışının olduğu fark edilebiliyor. Ben ekmek ve şekeri bıraktıktan sonra yorulma durumum çok büyük ölçüde azaldı.

Saydığın sporlar da gayet etkilidir. Ne kadar ekmek, o kadar köfte, demişler. Futbola, koşuya falan devam ettikçe artmaya da devam eder.

Sigara kullanıyorsan bırakmanı öneririm. Öte yandan yine kullanıyorsan ekmek ve şeker tüketimini de sıfıra indirirsen, sebze vesaire yersen en fazla bir ay içinde gözlemlenebilir bir şekilde kondisyon artışının olduğu fark edilebiliyor. Ben ekmek ve şekeri bıraktıktan sonra yorulma durumum çok büyük ölçüde azaldı.

Arkadaşın söylediğine katılıyorum fakat kondisyonunuz iyi olsa bile maç öncesi sağlam çıkış yapmaz ve nabzı arttırmaz iseniz 30. dakikadan sonra hareket etmekte bile zorlanırsınız. Isınma çok önemli yani.
Ben bir anda dalınca kısa süre içinde takatim kalmıyor. Ama mücadeleci yapım sebebi ile 70 ila 80 dakika çıkıyor. Dayanıklılık sorunu nasıl çözebilirim bilmiyorum ancak önerileriniz için teşekkür ederim.

Doğru nefes alma teknikleriyle birlikte diğer spor dalları (Bisiklet, yüzme, hızlı ve tempolu yürüyüş, ritimli koşu, merdiven çıkma, vb.) ile bunu periyodik olarak (düzenli) desteklerseniz mevcut kondisyonunuz her zaman dört dörtlük kalır, büyük faydasını görebilirsiniz. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı