Konsol alınır mı?

Şu an oyunları bilgisayar üzerinden oynuyorum fakat konsolda oyun oynamak çok daha mantıklı geliyor, bir kontrolcüyle oyun deneyimim oldu, klavye ve fareden çok daha keyifli hissettirdi. Baktığım kadarıyla konsollar fiyat performans olarak çok daha iyi ve uzun ömürlü gibi duruyor, sizce ne diyorsunuz konsol almak mı daha mantıklı ve keyifli mi yoksa bilgisayardan devam mı?

Ve aklımda birkaç soru var;

-Herhangi bir tarayıcı kullanılabiliyor mu?
-Discord, YouTube gibi uygulamalar kullanılabiliyor mu?

Hocam eğer bilgisayarınız iyiyse geçmeyin uğraşmayın hiç. Bir adet Xbox kontrolcüsü alın çoğu oyuna Steam'de otomatik uyumlu çalışıyor. Tarayıcı ve uygulamalar kullanılıyor. Discord PSlere yeni geldi sanırsam.

Almak istiyorsanız alınır. Tamamen kişisel tercihler.

Konsol alınca unutmamanız gereken en önemli şeylerden birisi oyunlara ayırmanız gereken bütçe. Sadece Game Pass veya PS Plus yeterli gelmeyebilir. Oyun fiyatlarını da baz alarak düşünün.

Benim için konsolda oynamanın en önemli avantajı PC'deki gibi hile olmuyor. PC'de çok nadir Online oyun oynarım. Ek olarak özel oyun mevzusu da var. Konsoldaki oyunlar PC'ye de gelmeye başladı deniyor. Last of Us 1 ne durumda çıktı gördük. God of War: Ragnarök hala çıkmadı. Spider-Man çıkar çıkmaz PC'ye değil konsola gelecek gibi durumlar var. Bir de bunlara ayrılması gereken bütçe var.

PC'de ise ücretsiz oyun rahatlıkla bulunur. Epic Games, Amazon, GOG vb. servisler ücretsiz oyun dağıtıyor. Başka yerler de var tabii. Gamepad mevzusu içinde konsol alınmaz. PC'ye istediğiniz gamepadı takabilirsiniz. İster DS4, ister DualSense isterseniz de eski ya da yeni nesil Xbox Controller kullanılabilir. Şimdi konsol PC'den daha uzun ömürlü diyorsunuz. Orada haklısınız. Bunun öncelikli nedeni oyunlar konsol için özel olarak optimize ediliyor. Fakat bu optimizasyonu sağlamak için oyunların kalitesinden de kısmaları gerekiyor. Xbox için GTA 4 play game videolarını ve PC GTA 4 videolarını karşılaştırma yaparak izlerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

Son düzenleme:
TV'nin yanına PC koyma fikri hep daha cazip gelmiştir. İlk fırsatta ikinci PC'yi tamamlayıp Torrent'te ne kadar oyun varsa indirip gerçekleştireceğim.

Bence PS'ye 10k verip üstüne pahalı oyunlar tekrar satın almak yerine kasa dizmek daha mantıklı

Bir kontrölcü alırsanız zaten PC'nin Xbox'dan farkı kalmıyor. Ayrıca konsol donanımları eskimeye başladı bile PS5 Pro söylentileri dolaşıyor.

Hocam düşünün adam yattığı yerden oynamak istiyor. Oyununu açtı gamepadini aldı, oyundayken masaüstüne vs. gitmek istedi ne yapacak? Ayrıca alakası yok çıkalı 2 yıl oldu daha 6-7 yıl gider bu yeni nesil. (Series S değil)

Şu an oyunları bilgisayar üzerinden oynuyorum fakat konsolda oyun oynamak çok daha mantıklı geliyor, bir kontrolcüyle oyun deneyimim oldu, klavye ve fareden çok daha keyifli hissettirdi. Baktığım kadarıyla konsollar fiyat performans olarak çok daha iyi ve uzun ömürlü gibi duruyor, sizce ne diyorsunuz konsol almak mı daha mantıklı ve keyifli mi yoksa bilgisayardan devam mı?

series s sahibiyim. tarayıcıyı aynı pcdeki gibi kullanabiliyorum bulamadıgım dizileri filmleri tarayıcıdan korsan sitelerden izleyebiliyorum bildigimiz tüm stream uygulamaları mevcut ve evet discorddan sesli sohbette mevcut

Konsol alacaksanız, PC de oynadığınız bazı oyunlara ulaşamazsınız ayrıca bazı oyunları da İngilizce olması halinde Türkçe yama yapamazsınız.

Geçmişte senelerce konsol kullanmis biri olarak oyunlarda en cok keyfi PC'de aldim. Mod, yama destegi, Steam gibi harika bir platform, FPS kisitlamasi olmamasi gibi sayamayacagim kadar avantaji var. Oyunlar konsola göre cok daha ucuz ve en onemlisi ise online icin para vermiyorsun:D

Kesinlikle pc kullan derim hem piyasası canlı parça al sat yapa yapa güncel tutarsın hiç eskimez yanlız sürekli takipte kalman lazım fiyatlar vs.

Konsolun konforu ve oyun kalitesi grafik açısından pc ye çıkan aynı oyuna göre belirgin bi sekilde kaliteli oluyor. ama Türkçe yama mod falan dediğin zaman konsol buna izin vermiyor pc de hemen her oyuna tr yama yapip hikayeden cok sey kaybetmeden oynayabilirsin. Sunu da unutmamak lazım Sony nin yaptığı özel oyunlar, uncahted, last of us, god of war oyunları orjinal olarak tr altyazılı ve dublaj lı olarak konsola iniyor. bu uc oyun serisi için ps5 alınır.

Evet, kullanılıyor. Ve alınabilir ancak şunu da unutmayın ki konsola özel olan oyunlar elbet bir gün bilgisayara çıkacaklardır. Siz bilirsiniz.

Cikacak mi, hiç sanmam ciksa da.
PC'nin cart curt parcasini topla falan.
Zahmetli, ben Xbox kullanıyorum güzel cihaz sıfır sorunsuz.
Klavye. Mouse. Elleri yoracaktır.
Tavsiyem Xbox'dır.

Geri
Yukarı