Konsol emülatör korsan kullanım sayılır mı?

Fatalis

Megapat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarımcısı
Geçenlerde The Legend of Zelda: Breath of the Wild adlı meşhur oyunu bilgisayarımda oynamak istedim CEMU emülatör vasıtasıyla ancak ShaderCache dosyalarını bulmakta sıkıntı yaşadım. Bunun üzerine Technopat'a yazmak istedim fakat bunun korsan kullanım sayılabileceği aklıma geldi, sonuç olarak bu cihaza ve oyuna para vermiyorum. Ancak sosyalde açılmış PS4 emülatörü konuları da gördüm ve kapatılmadılar. Yani sorum ortada, konsol emülatörleri hakkında soru sormak yasak mıdır?

Oyuna para verdiğiniz sürece korsan sayılmamalı. Oyunu aldıktan sonra istediğiniz yerde oynayın. :D

İşte sorun da orda, CEMU ile bu oyunları oynayabilmek için ücret ödemiyoruz oyunları da bir yazılım vasıtasıyla indirebiliyoruz.

İşte sorun da orda, CEMU ile bu oyunları oynayabilmek için ücret ödemiyoruz oyunları da bir yazılım vasıtasıyla indirebiliyoruz.
Bana kalırsa tarihi geçmiş ve tek bir konsola özel çıkan oyunları emülatör ile oynamak korsan olmaz. Zaten tarihi geçmiş unutulmuş gitmiş bir oyun neredeyse, Nintendo switch alacak paran da yoksa korsan değil çünkü bu oyunun fiyatı sadece 400₺ değil ki 2400₺ resmen konsol ile birlikte.
Biri gelip "yasak" demediğine göre yasak değildir herhalde. Ayrıca kurallar bölümünde yazıyor olabilir

Bana kalırsa tarihi geçmiş ve tek bir konsola özel çıkan oyunları emülatör ile oynamak korsan olmaz. Zaten tarihi geçmiş unutulmuş gitmiş bir oyun neredeyse, Nintendo switch alacak paran da yoksa korsan değil çünkü bu oyunun fiyatı sadece 400₺ değil ki 2400₺ resmen konsol ile birlikte.
Biri gelip "yasak" demediğine göre yasak değildir herhalde. Ayrıca kurallar bölümünde yazıyor olabilir
Henüz moderatörler gelip bir şey söylemediler, belli ki bu konu için bir kural yok. Diğer konsol emülatörüyle ilgili konuların da kapatılmadığını düşünürsek, sanırım yasak değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Henüz moderatörler gelip bir şey söylemediler, belli ki bu konu için bir kural yok. Diğer konsol emülatörüyle ilgili konuların da kapatılmadığını düşünürsek, sanırım yasak değil.

Ona bakarsan Android Emulator'ler de var 🤠

Bu tamamen kişinin düşünce tarzına bağlı.

Tercih meselesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı