Konsol ile monitör kullanmak

selovaski

Centipat
Merhaba. Yakın zamanda bir Xbox Series S almayı düşünüyorum. Fakat şu an bulunduğum öğrenci evinde düzgün bir televizyon yok, 720P bir televizyon var sadece. Bu nedenle bu konsol için bir ekrana ihtiyacım var. Kendi evimde 1080P TV var. Bu nedenle 1080P TV yerine monitör almayı düşündüm. Fakat konsolu monitörle kullanma konusunda kararsızım. Normal şartlarda masa başında oyun oynamayı pek sevmiyorum, 27" civarı bir monitör alırsam sanırım bu şekilde kullanmam gerekecek sanırım. Özellikle FIFA, NBA ve tek kişilik hikayeli oyunları oynadığım ve biraz daha rahat oynamak istediğim için monitöre karşı ön yargılıyım. Konsolu monitör ile kullananlara bu konunun handikap olup olmadığını sormak istedim, monitörlerin geneli 27" olduğu için bu ekran için max. izleme mesafesi ne olmalıdır?

Bütçemi FHD monitörler için 2000 TL, 2K monitörler için 3000 TL gibi belirledim. 3500 TL civarı verirsem Vestel vs. markaların 43" 4K TV'lerini alabiliyorum. Şimdilik en çok ilgimi çeken seçenek https://www.hepsiburada.com/monster...isplay-g-sync-qhd-led-monitor-p-HBV0000121RIY bu monitör fakat 27-32" arası ekran boyutu konsol ile nasıl bir kullanım sağlar danışmak istedim.

Bir sorun olmaz, yaşanacak tek sorun monitörde dahili hoparlör yok ise sesi monitörden alamazsınız, harici bir şeyler takmanız gerekir. TV'lerde böyle bir problem olmayacaktır. Benim tercihim TV'den yana olurdu açıkçası. Hem daha büyük ekranlı olması da bir avantaj. 165Hz bir monitöre gerek var mı bilemedim.

Merhaba. Yakın zamanda bir Xbox Series S almayı düşünüyorum. Fakat şu an bulunduğum öğrenci evinde düzgün bir televizyon yok, 720P bir televizyon var sadece. Bu nedenle bu konsol için bir ekrana ihtiyacım var. Kendi evimde 1080P TV var. Bu nedenle 1080P TV yerine monitör almayı düşündüm. Fakat konsolu monitörle kullanma konusunda kararsızım. Normal şartlarda masa başında oyun oynamayı pek sevmiyorum, 27" civarı bir monitör alırsam sanırım bu şekilde kullanmam gerekecek sanırım. Özellikle FIFA, NBA ve tek kişilik hikayeli oyunları oynadığım ve biraz daha rahat oynamak istediğim için monitöre karşı ön yargılıyım. Konsolu monitör ile kullananlara bu konunun handikap olup olmadığını sormak istedim, monitörlerin geneli 27" olduğu için bu ekran için Max. İzleme mesafesi ne olmalıdır?

Bütçemi FHD monitörler için 2000 TL, 2K monitörler için 3000 TL gibi belirledim. 3500 TL civarı verirsem Vestel vs. markaların 43" 4K TV'lerini alabiliyorum. Şimdilik en çok ilgimi çeken seçenek https://www.hepsiburada.com/monster...isplay-g-sync-qhd-led-monitor-p-HBV0000121RIY bu monitör fakat 27-32" arası ekran boyutu konsol ile nasıl bir kullanım sağlar danışmak istedim.

Bence hiç düşünmeden bir monitör almalısın.

Hocam, alacaksanız konsol için IPS panel tercih edin. Spor ve hikayeli oyunlar için daha iyi olur. En iyi renk kalitesi ve görüş açısı IPS paneldir.

Hocam, alacaksanız konsol için IPS panel tercih edin. Spor ve hikayeli oyunlar için daha iyi olur. En iyi renk kalitesi ve görüş açısı IPS paneldir.
Ayrıca marka olarak Asus öneririm çünkü ölü piksel veya ışık sızması gibi durumlarda müşteriye çok yardımcı oluyorlar ve süreç hızlı işliyor.

One X kullanıyorum 23.5" monitörüm var. Samsung LC24F390FHMXUf modelini kullanıyorum.
Konsolum masaüstünde duruyor ortalama bir masa ama sandalyeye oturmuyorum. Tekli koltuk var bildiğimiz arkasına yastık vs koyuyorum yayıla yayıla oynuyorum. Monitör tercih etmemin sebebi ise televizyonlarda gecikme süresi çok fazla oluyor diye biliyorum input lag olayı falan varmış. Monitörlerde bu olay daha az. Bende olan monitör 1080P 4ms 60-72Hz gayet yeterli oluyor. Bir de bu gecikme süresini en iyi geçtiğimiz bayramda sokağa çıkma yasağıda ailemin evinde geçirdim. Oraya sadece konsolu götürdüm ve televizyona bağladım. Oradaki televizyende Samsung 1080P televizyon ama diğer değerlerini bilmiyorum ortalama aynı fiyatlarda monitör ile. Orada oynarken dedim ki "bir daha televizyonda asla konsol oynamam :D ". Şöyle bir şey de var ama 7-8 k ya televizyonlar var onlardaki değerler çok daha iyi ama orası tartışılmaz zaten. Çok iyi bir televizyonum olsa televizyonda oynardım herhalde. Fakat çok uzaktan oyun oynayınca da ayrıntıları kaçırabiliyosunuz yanı adam vurmak için bile bazen monitöre yaklasıyorum yanı aramda 1-1.5 metre vardır ortalama.
Karışık yazdıysam kusura bakmayın.

Konsol ile monitör kullanmak konusunda tecrübesi olan var mı? Masa başında mı oynuyorlar?

Ben öyle yapıyorum. Gayet rahat oluyor. İstersen klavye mouse bağla. Daha güzel olurr.
Ben öyle yapıyorum. Gayet rahat oluyor. İstersen klavye mouse bağla. Daha güzel olurr.
ayrıca sonraki zamanlarda pc alıcak olursan monitör alma derdin düşmezsin.

Geri
Yukarı