Konsol vs masaüstü bilgisayar

HooDue

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar bu konu çok açıldı biliyorum. Ama yardımınıza ihtiyacım var. Kafam durdu açıkçası. Bilgisayarım var beni götürüyor şükür ama bazı parçaları değişmesi gerekiyor. İşlemci ve anakart. Ama ikisini yenilemem 7-8k üstüme oturacak. Konsol oyuncusu hiç olmadım. Ama tek sevdiğim tarafı parça değiştirme dertleri yok. Biliyorum oyunları pahalı PC'nin yerini tutmaz. Kafam çok karışık. Fikirlerinizi eksik etmeyin lütfen.

Arkadaşlar bu konu çok açıldı biliyorum. Ama yardımınıza ihtiyacım var. Kafam durdu açıkçası. Bilgisayarım var beni götürüyor şükür ama bazı parçaları değişmesi gerekiyor. İşlemci ve anakart. Ama ikisini yenilemem 7-8k üstüme oturacak. Konsol oyuncusu hiç olmadım. Ama tek sevdiğim tarafı parça değiştirme dertleri yok. Biliyorum oyunları pahalı PC'nin yerini tutmaz. Kafam çok karışık. Fikirlerinizi eksik etmeyin lütfen.

Eğer bilgisayarda halletmen gereken işleri rahatça halledebiliyorsan oyun oynamak
için parçaları değiştirmene gerek yok. Konsol alabilirsin konsollara çıkan oyunlar optimizasyonu PC'ye göre daha iyi olduğu için donanımı düşük olsa da oynatıyor yani demek istediğim amaç oyun oynamaksa ve PC oyun hariç işlerini görüyorsa konsol al.

Bilgisayarı yalnızca oyun için kullanıyorsan XBOX Series X/S alman daha mantıklı olabilir. Playstation'a hiç bulaşma, bir oyun için anakart parası verirsin. XBOX'da gamepass kullanabilirsiniz.

Hayatım boyunca bir biglisayar oyuncusu olarak konsol düşündüm bilgisayar alacak olsaydım o zamanlarda yani geçen sene anca GTX 750 Ti'lı bir sistem alabiliyordum dedim ki konsol alayım ve tabii ki de Xbox'u seçtim ve bir Xbox One S aldım eski cihaz ve 2. el olmasına rağmen neyse aldım hayatımda oynamadığım oyunları oynadım gerek Forza gerek RDR2 RDR2 Online Cyberpunk falan ve ben bir bilgisayar almış olsam bunları asla ama asla oynayamazdım aylık 40 TL veriyordum binlerce oyun oynayabiliyordum bu yüzdne PS4'ü seçmedim veya PS'yi dünyada almış olduğum en iyi karar mesela CoD Warzone'yi Xbox'da klavye mouse takılarak oynama desteği vardı ve oynuyordum ama PS4'lerde falan halen yok diye biliyorum yani benim şiddetle tavsiyem bütçen az ise konsol al sonra parayı buldum tabii GTX 1650'li sisteme geçince konsolum ile vedalaştım.

Yani bu senin tercihin aslında. Ben de senin gibi olmuştum zamanında. Ama bilgisayarımı satıp konsol almak istedim. Sonra baktım ikisi arasındaki avantajları ve dezavantajları çıkardım. Sonra gittim bir PS kafeye açtım oyun oynadım yapabilir miyim diye denedim. Baktım bilgisayar daha mantıklı geldi.

Konsolda internette istediğin gibi gezinemezsin.
Bana göre konsol biraz daha zevk işi bilgisayardan sıkılınca alacaksın yanına kardeşini babanı açacaksın PES,FIFA takılacaksın.
Şahsi düşüncem biraz daha sabırlı olman ve yavaş yavaş parçalarını dolandırılmadan daha ucuza yenilemen. 2 tane oyun kolu alırsan bilgisayarın da senin için konsol olabilir.
Konsollar bitecek diye düşünüyorum çünkü bir çok konsol oyunu bilgisayara geçti.

Hocam konsollar ucuz diye tercih ediliyor zaten keyiften değil :D ben 1 ay önce Series S almıştım 3500 liraya o paraya 1050 Ti'li sistem bile toplayamazdım sanırım. Kaldı ki Series S ile 1050 Ti arasında bayağı ciddi performans farkı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı