Konsollar için neden monitör yerine televizyon öneriliyor?

Monitör önerilmiyor, TV öneriliyor gibi bir durum söz konusu değil aslında. Konsollarda ihtiyaç duyulan yenileme hızı 60 Hz üzerine çıkmadığı için monitöre ihtiyaç duyulan bir tarafı yok kullanıcıların geneli için. Bu nesilde yeni yeni 120 FPS durumu geldiği için 120 Hz TV'ler yaygınlaşana kadar monitöre yönelim olacaktır. Playstation tarafında 2K desteğinin olmaması da marketingin monitörler yerine TV'ler üzerinden yapılmasının nedenlerinden biri mesela Sony tarafında.

Yakından ya da uzaktan hangi şekilde oynamak isterseniz ona göre bir ekran alın, özel başka bir durumu yok her ikisinin de.

Merhaba arkadaşlar. Güncel konsollar (PS5 ve Xbox Series X/S) HDMI görüntü çıkışı desteği sunuyor. Bu sayede hem yeni nesil monitörlere hem de televizyonlara bağlanabiliyor. Benim AOC C24G1 monitörümde de 2 adet HDMI girişi olduğu için PS5 gibi konsolları rahatlıkla monitörüme bağlayabiliyorum.

Fakat konsollar için standart bilgisayar monitörleri pek önerilmiyor. Onun yerine televizyon veya çok büyük konsol monitörü öneriliyor.

Bunun nedeni nedir?
kardeş merhaba bende aynı monitöre sahibim ps 5 te her hangi bir bağlantı sorunu yaşadınmı? ps 5 almayı düşünüyorum.

kardeş merhaba bende aynı monitöre sahibim ps 5 te her hangi bir bağlantı sorunu yaşadınmı? ps 5 almayı düşünüyorum.
Ben konsol kullanmıyorum, bu yüzden yorum yapamayacağım. Zaten elimdeki C24G1 bu aralar sorunlu, 144 Hz'de soğukken açılınca ekranda çizgiler çıkıyor. Sorunun olmaması için ya bilgisayarı monitör 120 Hz iken kapatmam ya da bilgisayarı sabah açacağım sırada odanın sıcak olması gerekiyor. Şu anda ikinci monitör olarak kullanıyorum, gayet de işimi görüyor.

Geri
Yukarı