Konsollar neden zor bozuluyor?

MonkeyDGarp

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarlar zamana yenik düşüp bazı parçaları eskir, biz de yenisini alırız. Benim anlamadığım konsollarda ben şuana kadar bozulup da çöpe atan birini görmedim. Hatta bazıları 5 yıl bile kullandığını söylüyor. Konsolun olayı nedir? Neden zor bozuluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bilgisayarlar zamana yenik düşüp bazı parçaları eskir biz de yenisini alırız. Benim anlamadığım konsollarda ben şuana kadar bozulup da çöpe atan birini görmedim. Hatta bazıları 5 yıl bile kullandığını söylüyor. Konsolun olayı nedir? Neden zor bozuluyor?

Belki de bozmayı bilmiyoruz :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an alacağın bir 1050 TI elbette seni beş sene götürmeyecektir, bence konsollar daha çok zamana yenik düşüyor.
Üst seviye bir bilgisayar seni 15 sene bile götürebilir.

Konsolların en çok sevdiğim özelliği ise, yıllar geçse bile oyunlarda aynı şekilde kodlanması.

Yani siz, 2020 yılında PS5 alırsanız ve 2025 yılında PS5'e yeni bir oyun çıkar ise yine o oyunu yine yüksek performanslı bir şekilde oynayabileceksiniz.

Fakat, bilgisayar tarafında böyle değil. Her ay yeni bir ekran kartı çıkıyor.

Arkadaşlar bilgisayarlar zamana yenik düşüp bazı parçaları eskir bizde yenisini alırız. Benim anlamadığım konsollarda ben şuana kadar bozulupta çöpe atan birini görmedim. Hatta bazılsrı 5 yıl bile kullandığını söylüyor. Konsolun olayı nedir? Neden zor bozuluyor?
Benim arkadaşım Ps3'te hala oyun oynuyor ve akıcıda oynuyor pes 18 fifa 17 galiba sınırı buydu diye hatırlıyorum.

Konsollarda benim en çok sevdiğim özelliği ise, yıllar geçse bile hepsinin oyunlarda aynı şekilde kodlanması.

Yani siz, 2020 yılında PS5 alırsanız ve 2025 yılında PS5'e yeni bir oyun çıkar ise yine o oyunu yüksek performanslı bir şekilde oynayabileceksiniz.

Fakat, bilgisayar tarafında böyle değil. Her ay yeni bir ekran kartı çıkıyor.

Sen PS Ultra'da mı o performansı verdiğini düşünüyorsun daha yeni çıkan Valhalla bile High'da 60 FPS veriyor konsolda.

Açıkçası bunun sebebi ağır işlemler yapamıyor olmak olabilir. Bilgisayarı her şekilde yorabilirsin ama konsolu oyun harici kullanamazsın. Ondan bozman daha uzun sürer. Kaldı ki oynadığın kullandığın yazılımlar sadece konsoluna optimize edilmiş şekilde tasarlanıyor.

Soğutma konusunda pek iyi iş çıkardıklarını söylemem ama.

Konsolların zor bozulduğunu kim söylemiş sahibinden'e gir playstation 3 ilanlarına bak hepsi YLOD veya RLOD hatalı.
Yazılımsal olarak diyorsan konsollarda kullanılan bileşenler belli olduğu için tamamiyle onlar için optimize ediliyor sistem,dolayısıyla toplama bilgisayardan daha stabil oluyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı