Kontakt lens her kullanımda temizlenmeli mi?

319565

Hectopat
Lensi kutudan ilk defa çıkardığımda solüsyon ile temizlememe gerek var mı? Her takcağım zaman avucumun içinde solüsyonla temizlemeli miyim? O kadar YT videosu izledim bu iki soruya cevap bulamadım. Ekstra bir şeyler demek isterseniz söyleyin yardımcı olur.

Yaklaşık 7 yıldır numaralı kontakt lens kullanıyorum. Çok nadir avucumun içine alıp solüsyon ile temizlemişliğim vardır. Genelde lensi çıkartıp kabına koyarım ardından solüsyonunu doldurur kapağını kapatırım, yine de doğrusu solüsyonun arkasında yazan kullanım şeklini uygulamaktır tabii ki.

Yaklaşık 7 yıldır numaralı kontakt lens kullanıyorum. Çok nadir avucumun içine alıp solüsyon ile temizlemişliğim vardır. Genelde lensi çıkartıp kabına koyarım ardından solüsyonunu doldurur kapağını kapatırım, yine de doğrusu solüsyonun arkasında yazan kullanım şeklini uygulamaktır tabii ki.
Yarın kutudan açıcam hiç yıkamıcam direkt gözüme takıcam. Günün sonunda da kutuyu yıkar içine solüsyon koyup lensleri koyarım.

Kutuyu ilk defa kullanacağım ksıacası temizlenmesi gerek. Musluk suyu ile iyice yıkayayım mı yoksa içine sadece solüsyon mu dökeyim?

Yarın kutudan açıcam hiç yıkamıcam direkt gözüme takıcam. Günün sonunda da kutuyu yıkar içine solüsyon koyup lensleri koyarım.

Kutuyu ilk defa kullanacağım ksıacası temizlenmesi gerek. Musluk suyu ile iyice yıkayayım mı yoksa içine sadece solüsyon mu dökeyim?
Kutuyu her lens taktığınızda sadece su ile yıkayıp bir yere ters kapatarak koyun o da içindeki suyun akması ve kuruması için. Lenslerinizi tekrar kutuya koyarken ilk lensinizi koyun sonra üstüne solüsyon doldurun.

Bende lens kullanıyorum anlamadığım bir şekilde her seferinde dikkat etmeme rağmen lenslerimin içi pis oluyor o yüzden her kullanmadan önce yine bir lensi parmağının ucuna alıp ışığa tutarak kontrol etmekte fayda var.

Geri
Yukarı