Çözüldü Kontrolcüyü bağlayınca birlikte aç ekranı geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

brkyozell

Kilopat
Muhtemelen Windows + G ile gelen menüyü yükleyecek ama uygulama bulamadı. Bunu nasıl çözerim?

1665337700902.png

Dipnot: Kolla ilgili sorun yaşamıyorum, sadece bu ekranın gelme sebebini anlamak istiyorum.

Çözüm
Hocam zaten dün temiz kurulum yaptım(22H2). Silindiğini sanmıyorum çünkü Windows + G yapınca Xbox Game Bar açılıyor.

.. yok lazım değil sadece merak ettim. Kolda zaten bu durum sorun oluşturmuyor.
Sorunu çözdüm. Microsoft Store'u açtım ve Xbox Game Bar başta olmak üzere Xbox içeren tüm uygulamaları güncelledim. Artık böyle bir şey gelmiyor.

O zaman kontrolcüde bir bug vardır. Büyük ihtimal yanlış bir şeyi çalıştırmaya çalışıyor. Görmezden gerlin uğraşmaya değmez.
Hocam çözdüm kontrolcüde sorun olsa eski kurduğum sistemde de sorun olurdu.
Muhtemelen Windows + G ile gelen menüyü yükleyecek ama uygulama bulamadı. Bunu nasıl çözerim?

Eki Görüntüle 1539925

Dipnot: Kolla ilgili sorun yaşamıyorum, sadece bu ekranın gelme sebebini anlamak istiyorum.
ms-gamebar Xbox uygulamasıdır. Büyük ihtimal silinmiş falan olabilir.

En iyisi temiz kurulum sanırım çok lazımsa.

ms-gamebar Xbox uygulamasıdır. Büyük ihtimal silinmiş falan olabilir.

En iyisi temiz kurulum sanırım çok lazımsa.
Hocam zaten dün temiz kurulum yaptım(22H2). Silindiğini sanmıyorum çünkü Windows + G yapınca Xbox Game Bar açılıyor.

Sorunu çözdüm. Microsoft Store'u açtım ve Xbox Game Bar başta olmak üzere Xbox içeren tüm uygulamaları güncelledim. Artık böyle bir şey gelmiyor.

O zaman kontrolcüde bir bug vardır. Büyük ihtimal yanlış bir şeyi çalıştırmaya çalışıyor. Görmezden gerlin uğraşmaya değmez.
Hocam çözdüm kontrolcüde sorun olsa eski kurduğum sistemde de sorun olurdu.

Çözüm

Geri
Yukarı