Konu açmak için limit var mı?

@MidI0ck, ortaya asılsız iddia atmışsınız ve yönetici tarafından iddianız çürütülmüş. Bunda bir sorun göremiyorum. Moderatörlerle sorun yaşamış olabilirsiniz ki ben de birçok sorun yaşadım. Açıkçası tarafsız davrandıklarını da düşünmüyorum, kendi düşüncem ama yaşadığınız sorunu iftira boyutuna taşımanız hoş değil. Yöneticiyi o kadar kışkırtmanıza rağmen adamın üslubu gene normal, üslubunda da sorun yok. Adama direkt dokundu mu yazdıklarım vs. tarzında yazı yazıyorsun. Bence biraz sakinleş, bir ALT+F4 at. Sakinleşince geri gel. Reelde karşılaşınca söylemekten çekineceğiniz şeyleri burada söylemek, tabii ki kolay oluyor. Ne de olsa monitör arkası, nereden bilecekler kim olduğunu...

@MidI0ck Dostum yazdıklarında çelişiyorsun ve dar bakıyorsun, üye olarak bakıyorsun. Emre uzun süredir yönetim ekibinde, yönetim ekibinden önce de oyun teknik destek kategorisinde moderatördü. Direkt çözdüğü hatalar da olurdu, 3-4 sayfa sürüp yine çözdüğü hatalar da. Üyeleri düşünmeyen birisi ne o kadar emek harcardı, ne de bu kadar uzun süre yönetim ekibinde barındırıldı. Hem umurumda değil, şu benim babam değil diyorsun hem de kendin ile birlikte kalan üyeleri de genelleyip iyileştirmeden söz ediyorsun. Umurunda ki barındığın platforma katkın olsun istiyorsun. Anlamadığın ve dar baktığın konu ise perdenin arkası. Ha deyince her şey olmuyor, barındığımız platform XenForo ve her şeye müdahale edilip her şeyi kafamıza göre değiştiremiyoruz. Bir güncelleme, bir özellik veya bir özelleştirme gelince zaten duyuruluyor veyahut danışılıyor. Ayrıca birçok özellik de dolar bazında paralı olabiliyor, para kısmı sorun olmasa bile bu sefer sunucuda bu kadar özellik genel yavaşlamalara sebep olabiliyor. Senin gibi iyimser düşünen üye grubunun fikirlerini alır, diğer üyelerin fikirlerini alır ve bir o kadar da iyimser düşünmeyenleri de göz önünde bulundurarak tüm olasılıkları tartar, neyin iyi neyin kötü olabileceğine karar verir. İşin perde arkasında olmadıktan sonra Yönetici taglı birisinin üstüne gitmek kolay olabiliyor çünkü ne Yönetici olduk ne de onun gibi düşünüyoruz. Normal bir iş yerinde mobbing, patron tarafından yapılırken bu gibi bir platformda mobbing'in en sağlamı, birkaç üye veya grup tarafından da değil, ister istemez tüm üyeler tarafından uygulanıyor. Yaklaşık 1-1.5 yıldır ne yapılsa yaranılmıyor. Sen üzerine alınma, ben 1.5 yıldır üye tarafı için bunu söylüyorum.

@MidI0ck Dostum yazdıklarında çelişiyorsun ve dar bakıyorsun, üye olarak bakıyorsun. Emre uzun süredir yönetim ekibinde, yönetim ekibinden önce de oyun teknik destek kategorisinde moderatördü. Direkt çözdüğü hatalar da olurdu, 3-4 sayfa sürüp yine çözdüğü hatalar da. Üyeleri düşünmeyen birisi ne o kadar emek harcardı, ne de bu kadar uzun süre yönetim ekibinde barındırıldı. Hem umurumda değil, şu benim babam değil diyorsun hem de kendin ile birlikte kalan üyeleri de genelleyip iyileştirmeden söz ediyorsun. Umurunda ki barındığın platforma katkın olsun istiyorsun. Anlamadığın ve dar baktığın konu ise perdenin arkası. Ha deyince her şey olmuyor, barındığımız platform XenForo ve her şeye müdahale edilip her şeyi kafamıza göre değiştiremiyoruz. Bir güncelleme, bir özellik veya bir özelleştirme gelince zaten duyuruluyor veyahut danışılıyor. Ayrıca birçok özellik de dolar bazında paralı olabiliyor, para kısmı sorun olmasa bile bu sefer sunucuda bu kadar özellik genel yavaşlamalara sebep olabiliyor. Senin gibi iyimser düşünen üye grubunun fikirlerini alır, diğer üyelerin fikirlerini alır ve bir o kadar da iyimser düşünmeyenleri de göz önünde bulundurarak tüm olasılıkları tartar, neyin iyi neyin kötü olabileceğine karar verir. İşin perde arkasında olmadıktan sonra Yönetici taglı birisinin üstüne gitmek kolay olabiliyor çünkü ne Yönetici olduk ne de onun gibi düşünüyoruz. Normal bir iş yerinde mobbing, patron tarafından yapılırken bu gibi bir platformda mobbing'in en sağlamı, birkaç üye veya grup tarafından da değil, ister istemez tüm üyeler tarafından uygulanıyor. Yaklaşık 1-1.5 yıldır ne yapılsa yaranılmıyor. Sen üzerine alınma, ben 1.5 yıldır üye tarafı için bunu söylüyorum.
Çok güzel söylemişsiniz,inanın kötü hissettim. Evet elbette değer veriyoruz ki bu geri bildirimleri veriyoruz. Sahada olmadan yargılamak çok kolay bunun da farkındayım. Ama bu konu öne çıkarma meselesi, daha önce pek çok kez gündeme geldi hocam. İnsan kızıyor bakın zam dönemi bunun için uyarı aldım ve bu durumu Emre beyle paylaşmayı gerçekten istedim. O dönem asgari şartları sağlamadığım için Sosyal Önerilerine konu açamadım maalesef. Hatta uzun bir mesaj da oluşturmuştum. Yani moderasyona geri bildirim veriyoruz,umursanmıyor bile bir bakıyorum moderatör de aynı konudan müzdarip,o da Steam zamından üzgün. Hepimiz aynı gemideysek basit bir kuralı bile,böyle zor bir zaman için esnetmeyecek birde bunun için üyelere ceza kesilecekse buyurun kesilsin. Uslup konusu evet biraz yanlış oldu. Yüzüne söyleyemeyeceğim hiçbir şeyi kimseye yazmam. Emre bey'e de saygısızlık olsun istemem. Zaten önemsemeseydim şu an bu vakiti ayırmazdım. Güzel özellikler geldi,sosyal önerileri konusu açıldı en azından durumumuzu daha iyi duyurabiliyoruz. Ben valla yasaklara da karşı hiç değilim. Ban yediysek hak etmişizdir ama birisine uygulanıp,diğerine uygulanmayınca siniriniz bozuluyor üye olarak. Ya kimseye uygulanmasın,ya herkese eşit uygulansın. Konu çok saptı dediğim gibi çok güzel yazmışsınız elinize sağlık.

@MidI0ck Ban ve yasaklar konusunu sana kendimden örnek vererek özetleyeyim. Ben 2 yıl 6 ay macOS kategorisinde Hackintosh moderatörlüğü yaptım. Dönemin moderasyon ekibinde en uzun süreli olmama rağmen en az ceza veren kişiyimdir. Cezayı da yapılan yanlış ve hatanın bütününe bakıp, kişinin son mesajlarına bakarak verirdim. Yeni kullanıcıya direkt veririm çünkü suya yeni atlayan balık gibi her yerde hata yapıp öyle ilerlemesi yerine akıllı bir şekilde ilerlesin diye. Fakat eski bir kullanıcı, ufak tefek bir hata yapmışsa düzenleyip geçerdim, bildirim veya son düzenlenme de bırakmazdım. Tekrarlıyorsa da geri bildirim göndererek düzenlerdim. Bu benim inisiyatifim, kategorimde kuralları böyle uyguluyordum. Elbette ilk zamanlar birkaç yanlışım oldu ve yanlışlarımı da gördüm. Her moderatörün inisiyatifi veya kuralları uygulama biçimi farklı olabilir fakat kimse kural haricinde hareket edemez. Moderatörün yaptığı eylemler de izleniliyor ve kontrol ediliyor sonuçta. Umarım bu perdenin ardını biraz da olsa sizlere aktarabilmişimdir keza 3 sayfalık konuda sürekli bu duruma da değindiniz.

Geri
Yukarı