Konus Vue 10x50 WA vs Konus Sporty 10x50 WA vs Celestron UpClose G2 10x50 dürbün

Makaleler
12
Daha fazla  
Basit astronomik gozlem icin bu uc durbunden hangisini onerirsiniz? Upclose G2 1600 TL, sporty 900 TL ve vue 1200 TL civarinda. Bu butcedeki teleskoplarin goruntu ve malzeme kalitesi kotu oldugundan dolayi portatiflik olcutunu de goz onunde bulundurarak durbun bakiyorum. Daha once bu durbunler hakkinda deneyimi olan kisilerin aktaracagi bilgiler benim icin cok degerli, simdiden teşekkür ederim.

Fiyat konusunda ne kadar uygun olursa o kadar iyi, ne dandik ne de profesyonel durbun ariyorum. @Andar Han sanirim bilgi sahibisiniz bu konu hakkinda. Ufak yorumunuzu alsam cok iyi olur. Upclose G2 icin butceyi neredeyse iki kat genisletmeye gerek var mi? Yoksa konus ile de hemen hemen ayni goruntu kalitesini alabilir miyim? Ne diyorsunuz?

Konus Sporty biraz daha yer gözlemine dönük bir seri, Vue ise daha geniş açılı olması sebebiyle astronomiye daha uygun. Upclose G2 ile Vue arasında görüş olarak öyle ciddi farklar olması pek de olası değil, mercek olarak ve görüş açısı olarak benzer ürünler.

Geri
Yukarı