Konuşanlar programına gülüyor musunuz?

Gözler bi' Cem Yılmaz'ın gizli mesajlı mizahını, Tolga Çeviğin kahkaha şölenini arıyor. Ata Demirer'i pek izlemem çoğu şeyine gülmem ama o bile Konuşanlardan daha iyi bence. En azından kaliteli mizahın ne olduğunu anlıyorsun.

Yorumlarda 1 tane yapici elestiri olmamasi durumu özetliyor. Ben programin özgün çıkışını ve durusunu sevdim, fazlasiyla komik buluyorum. İzlemeyenlere tavsiye ederim.

Baktım 1 bölüme adam 2 çocuk var diyor çok hızlısın diyor kahkaha atılıyor. Klasik Türk milleti ne koysak izlenir kafasında.

Stand Up'ı gerçekleştiren kişi zamanında çok eziklenmiş bu içindekileri de kendisini dinleyenleri ezikleyerek gidermeye çalışan ve boş yere ünlü edilen biri. Acun teklifi gelince direk bölümleri silmiş haha.

YouTube'da trend olunca birkaç kere izledim, ben mi gülemiyorum yoksa oradakiler mi her şeye gülüyor. Eskiden tolgshow izliyordum orada gayet güzel muhabbet oluyordu bu program bana saçma geldi açıkcası. Bir hikayeni anlat diyor ve oradakiler garip garip gülüyor. Siz gülebiliyor musunuz?

Komik yanları yok değil ama gereksiz ve saçma sapan küfürlü.
Abartılı şekilde yılışık davranışlar.

Allah var ben gülüyordum, çoğu noktalar benim mizacıma uyuyordu ama çok fazla argo var, ilk başlarda biraz daha azdı zamanla izleyici buna çok güldüğü için komedyende hızını kesmeden küfürlere devam etti. Bir müddet sonra iyice sıkılmış oldum böyle olunca. Adamın tespitleri, benzetmeleri, anlatılan hikayeye kattığı yorumlar şahsen hoşumu gidiyordu. Fakat benim için gereğinden fazla küfür var, benim için artık sıradanlaşmaya başladı.

Bazen hiç beklemediğim şekilde güldürmeyi başarıyordu. İnanın ileriki bölümlerde zaten ortamı kuruyor ve işi seyircilere bırakıyor. Ama bu hala insanları küçük düşürdüğü tarafını yok etmez. Neyse işte orta düzey bir program piyasadaki üst kalitelere hiç ulaşamaz. İlk bölümlerde yeni şeyleri kazanırken, aynı şekilde hatta geliştirerek gitmesi gereken kısımlarını daha fazla izlenmek veya insanları güldürmek için hiçe saydı. Ama diğer bir yandan düşündüğün zaman, kendisini de dediği gibi gelen kişi zaten ortamı kabullenen kişi oluyor. Farklı düşüneni de seçip onun üzerinden alay ediyor aslında. Adamın yapması gereken bu olduğu için yapıyor. Türkiye ne kadar yapmayın diyen bir kesim olsa da gerizekalı küfür komedilerini çok seven bir ülke. Bu yüzden Hasan abide ister istemez amacı seyirciyi güldüre bildiği kadar güldürmek olduğundan en basit ve en etkili yola gidiyor. Mesela Türk dizilerinin uzun olması saçma sapan yerlerde bitmesi, bunlar hep tatmin duygusunu yarıda bırakıp sonraki bölümü beklememiz için yapılan olaylar. Aynı şekilde de çok fazla edebi yanı olan farklı türlerde gösteriler olmasının yanında olayı insanı güldürmek olan bir program aslında konuşanlar. Ne deriz ki yani, küfür etme aşağılama taklit yapma falan mı? Türkiye'nin en iyi komedyenleri de aynılarını yapıyor açın izleyin. Doğu Demirkol, Cem Yılmaz... Hepsi sevdiğim isimler fakat işin içine bir yerden sonra daha fazla para kazanmak olayı girince karman çorman bir olay çıktı ortaya. Bir örnek daha verip bitireyim. Mesela korona önlemleri ile çekilen bölümleri izlemiş olanlar var ise o bölümlerin tamamen program çıkarmak için yapılmış olduğunu bilirler. Komediden uzak daha çok seksilik ve benzeri şeylerin ilişkilerin aşağılanarak bolca ama çok çok fazla küfürle süslenmiş halleriydi. Kısacası Hasan abi klasik bir formülü çok fazla gözümüze sokarak anlatıyor. Stili farklı. Seven sever sevmeyende uzaklaşır gider. Hiçkimse kusursuz olmadığı gibi hiçbir zaman da bu adamın stili çok kötü yapmasın diyemeyiz. İsteyen var ki, devamı geliyor. Bu kadar ünlü olmasaydı zaten devamı gelmez 5 bölümde kesilirdi. Milyonlar izlendi videolar yani. Çok konuştum biliyorum. Kaçtım ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı