Arkadaşlarım bana "aptal" deyip gülüyor

Kırın o zaman.

Örneğin bugün geldiler. Yani biti geldi yanıma oturdu. Bir baktım kalem kutum yok. Sen mi aldım dedim. Aptal misin ben niye aliyim dedi. Bakip bakip guldu. Sustum. Aramaya başladım. Yoktu. Aldıysan ver komik değil dedim. Çocuk bayağı laf atmaya başladı işte aptal misin, salak senin kalemliğini niye aliyim. Çok sinirlendim ama yine sustum. Sonra yerde buldum. Ben bir şey demedim. Sonra bu nokdu buldun mu aptal bana laf atmayla olmuyor Di mi dedi. Ben de arada fazla söylenmeden aptal falan demişimdir. Küfür filanda ediyor çocuk o yüzden sinirleniyorum. Bende arada sinirden söylüyorum. Ama dozunu kaçırmıyorum. Ama çocuk ha bire bana laf atıyor

Bunu yapan kişilere arkadaş diyorsan çok da haksız olmayabilirler. Bariz bir şekilde o şekilde davranmalarını istemediğini belirttiysen durduğun hata. Yok say. Muhtemelen 3-5 yıl sonra hiçbirinin yüzünü bile görmeyeceksin.

Diyorum. Bir daha dalga geçerseniz cidden kötü olacak diyorum. Kamka sorry ya dövme bizi deyip yine devam ediyorlar. Biraz ciddi biri olsam olaylar çok farklı yerlere gidebilir ama takmıyorum fazla. Susuyorum.

Hocam benden biraz daha kaliplilar da. O yüzden diklensemde 5-10 dk sonra 15 kişi gelip tehdit ederler beni.
Dostum bu kadar düşünmene hiç gerek yok. Okullarda idare denen şey bunun için var. Sınıf öğretmeni ile çözülebilecek bir durum da değil bu. Müdür ile konuş. Emin ol karşındakiler dediğin gibi tamamen haksız iseler bir daha böyle şeylere tenezzül edemeyecek hâle gelirler. Bu zorbalar balon gibiler, bir iğne dokunuşu yetiyor fakat kimse bir şey yapmayınca şiştikçe şişiyorlar. 11. sınıfa gelmiş primat sınıf arkadaşlarınız sizin en temel hakkınızı yok sayıp sizi 'ispiyonculuktan' ötürü dışlayacaklarsa bırakın dışlasınlar. Bu kafayla mutlu olamazlar zaten.

Hocam benden biraz daha kaliplilar da. O yüzden diklensemde 5-10 dk sonra 15 kişi gelip tehdit ederler beni

Hocam benden biraz daha kaliplilar da. O yüzden diklensemde 5-10 dk sonra 15 kişi gelip tehdit ederler beni.
Böyle tipleri çok iyi tanırım arkadaşlarına güvenen tipler yolda görsen birini başını yere bakarak yürürler sahte arkadaşlar onlar sakın korkma ağırlığını gösterki diklenki senden tirsmaya başlasınlar sana bulasmazlar allahtan başka kimseden çekinme korkma bende yaşadım zamanında lisedeyken şuan 25 yaşındayım

Hocam yanlış anlamayın ama bunlar benim arkadaşım olsa döve döve kafalarını bile patlatırım siz hala kalplerini kırmaktan korkuyorsunuz. Emin olun bu tarz insanlardan size dost olmaz. Kendinizi kimseye ezdirmeyin.

Hocam kickboksa başlayacağım. Kendime hoc değilse savunmak ve böyle çocuklara adam gibi ders vermek için. Zaten başlamayı dusunytordum. Daha da istiyorum artık.

Böyle tipleri çok iyi tanırım arkadaşlarına güvenen tipler yolda görsen birini başını yere bakarak yürürler sahte arkadaşlar onlar sakın korkma ağırlığını gösterki diklenki senden tirsmaya başlasınlar sana bulasmazlar Allah'tan başka kimseden çekinme korkma bende yaşadım zamanında lisedeyken şu an 25 yaşındayım

Harbi öyle. İşi gücü kız peşinde koşmak, çocuklara bulaşmak bir de soytarılık yapmak. Sevdiğin kız var mı diye soruyorlar herkese. Çoğuyla da dalga geçiyorlar. Şaşırdığım çoğu kızda bunlarla konuşuyor.

@atadam4 hocam işte biliyorum ama birkaç kişi gelip döverler diye korkuyorum.
Dostum alay mı ediyorsun? Muz Cumhuriyeti mi burası? Okulun içerisindeyken hiç kimse sana bir şey yapamaz. Yaparsa siciline işler ve bundan çok pişman olur. Okul dışından bahsediyorsan onun da çözümü basit. Polise başvurabilirsin fakat bunu istemezsen, tehlikeyi öğretmenlerine veya ailene bildir. Birkaç gün evine onların güvenliği altında git. Ki ben buna bile gerek olacağını zannetmiyorum. Müdürünün (veya danışacağın herhangi bir idarecinin) yapacağı sert uyarılardan sonra sana hiçbir şey yapmaya cesaret edemezler. Her şeyi göze alıp böyle bir dengesizlik yapacak olurlarsa da kendi topuklarına sıkmış olurlar.

Dostum alay mı ediyorsun? Muz Cumhuriyeti mi burası? Okulun içerisindeyken hiç kimse sana bir şey yapamaz. Yaparsa siciline işler ve bundan çok pişman olur. Okul dışından bahsediyorsan onun da çözümü basit. Polise başvurabilirsin fakat bunu istemezsen, tehlikeyi öğretmenlerine veya ailene bildir. Birkaç gün evine onların güvenliği altında git. Ki ben buna bile gerek olacağını zannetmiyorum. Müdürünün (veya danışacağın herhangi bir idarecinin) yapacağı sert uyarılardan sonra sana hiçbir şey yapmaya cesaret edemezler. Her şeyi göze alıp böyle bir dengesizlik yapacak olurlarsa da kendi topuklarına sıkmış olurlar.

Hocam işte bunu falan sınıftakilere soylerlerse ki kesin derler benimle çok pis dalga geçerler.

Yeni konular

Geri
Yukarı